w

Szykują się nowe obostrzenia na święta. Jest zapowiedź premiera Morawieckiego

– Jutro lub pojutrze przedstawimy zaostrzenia w związku ze świętami i mutacją Omikron. Będziemy wzmacniać mechanizmy obowiązkowości szczepienia w przypadku niektórych zawodów. Będziemy też dyskutować o wzmocnieniu zaostrzeń w niektórych miejscach dla osób niezaszczepionych – powiedział Mateusz Morawiecki w czasie konferencji prasowej.

Mutacja omikron – rząd wprowadzi nowe obostrzenia

W poniedziałek po spotkaniu premiera z samorządowcami i żołnierzami pilnującymi granicy polsko-białoruskiej odbyła się konferencja prasowa. Premier był pytany o sytuację epidemiczną.

Jak podkreślił Mateusz Morawiecki – Omikron prawdopodobnie jest już w Polsce.

Niestety, nie ma się co oszukiwać. Za moment pewnie będzie zidentyfikowany pierwszy pacjent, a potem kolejny – mówił premier.

– Minister Niedzielski przedstawił niedawno pierwszy zestaw wzmocnienia zaostrzeń, a jutro lub najpóźniej pojutrze przedstawimy drugi. On będzie się wiązał z sytuacją świąteczną, będzie odpowiedzią na mutację Omikron. Obecny stan spraw przedstawia się bardzo niedobrze. Jest bardzo dużo zgonów, przede wszystkim to są osoby niezaszczepione – powiedział Morawiecki.

  • Polityk zaapelował także do wszystkich, aby szczepić się przeciwko koronawirusowi. Nie wykluczył, że niezaszczepieni będą objęci dodatkowymi restrykcjami.

– Będziemy wzmacniać mechanizmy szczepienia, obowiązkowości w przypadku niektórych zawodów. Będziemy dyskutować o wzmocnieniu obostrzeń w niektórych miejscach, w szczególności dla osób niezaszczepionych – zapowiedział szef rządu.


Zobacz także: Niespodzianka ze strony OPEC+ w tygodniu pod znakiem wariantu omicron

Fot: Screenshot/konferencja Mateusza Morawieckiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

640px Gdansk Alfa Centrum sklep Reserved

LPP reaguje na inflację. Będą podwyżki dla 27 tys. pracowników

chiny atom

Chiny stawiają na atom. Pekin planuje budowę 150 reaktorów w 15 lat