w , ,

Ta kryptowaluta wzrosła 500x w ciągu 10 miesięcy! Czy to era gier NFT?

Rosnąca popularność NFT sprawia, że gry typu play-to-earn NFT, stają się jeszcze bardziej popularne.

Tokeny NFT przeszły bardzo długą drogę, od bycia mało znaną częścią przestrzeni kryptowalut i blockchain, do zajmowania większego znaczenia w kulturze popularnej. W istocie, jako że kryptowaluty i decentralizacja, wydają się przenikać do rozmów na wszystkich płaszczyznach społecznych, politycznych i ekonomicznych, widoczny szum wokół NFT, wydaje się zachęcać do szerszego przyjęcia cyfrowych walut.

W ramach samej przestrzeni NFT, gry były często wymieniane jako możliwy przypadek, zastosowania dla komercjalizacji cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich. Teraz, w ramach NFT typu “play-to-earn”, pojawia się, coraz więcej zbieżności pomiędzy grami, blockchain i wirtualną gospodarką.

Wewnątrz tego punktu zbiegu, projekty takie jak Axie Infinity, cieszą się znacznym wzrostem, łącząc satysfakcję graczy z grania w gry z możliwością zdobycia nagród pieniężnych w postaci kryptowalut. Z tą popularnością, przychodzi wzrost wyceny tokenów dla tych gier NFT, co z kolei napędza jeszcze więcej patronów.

NFT play-to-earn gaming, może być więc, następną, główną działalnością gospodarczą w matrycy kryptowalutowej. Być może, rynek ten będzie wymieniany tym samym tchem, co inne elementy handlu kryptowalutami, takie jak wydobycie, staking i trading, przynajmniej pod względem potencjału generowania wartości.

Axie Infinity (AXS) 9 sierpnia, przekroczyła 1 miliard dolarów kapitalizacji, cementując pozycję gier, jako jednej z głównych projektów w obecnej byczej epoce NFT. W okresie od 9 lipca do 9 sierpnia, gra NFT odnotowała sprzedaż na poziomie około 780 milionów dolarów z ponad 1,4 miliona transakcji.

The Game That Helps Pay Bills: Axie Infinity | Startups Zone

Dane z Similarweb pokazują, że strona Axie Infinity, znalazła się pod koniec lipca w rankingu 1200 najlepszych stron na świecie, a ruch na stronie wzrósł prawie pięciokrotnie w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Tym samym, 6 sierpnia na Twitterze, Axie Infinity ujawniło, że przekroczyło granicę 1 miliona aktywnych graczy dziennie!

Ogłoszenie 1 miliona użytkowników, daje nam wgląd, w rosnącą popularność Axie w krótkim czasie.

  • Tak jak cena tokena Axie wzrosła 18-krotnie od początku czerwca, tak samo baza użytkowników gry wzrosła o 1000% w tym samym okresie.

Tak duży jest stopień, rosnącego powabu fali gier typu play-to-earn NFT, że AXS i inne podobne tokeny, wyłamały się z trendu spadkowego cen kryptowalut obowiązującego od połowy maja.

Znaczący wzrost Axie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy sprawił, że gra NFT stała się jednym z najbardziej wartościowych projektów kryptowalutowych w branży. W chwili pisania tego tekstu, AXS znajduje się w top-40 aktywów kryptowalutowych pod względem kapitalizacji rynkowej.

Mikroekonomia play-to-earn

Wiele przypadków użycia kryptowalut i blockchain, jest często stawianych przed problemem “mainstream adoption” – ścieżki, dzięki której ich nowatorskie protokoły i operacje osiągną szerokie zainteresowanie zarówno wewnątrz, jak i poza masami przestrzeni kryptowalutowej. W przypadku tokenów niezbywalnych, gra play-to-earn może być kluczem do zmiany narracji wokół cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich i gier na blockchainie.

Po pierwsze, możliwość zdobywania nagród w postaci kryptowalut za granie w gry prawdopodobnie, stwarza bodźce ekonomiczne dla niedoszłych graczy, zarówno tych przypadkowych, jak i hardkorowych. Istnieją nawet dane, które sugerują, że tytuły takie jak Axie Infinity, stają się swego rodzaju zajęciem dla młodszej części społeczeństwa, zwłaszcza dla tych, którzy mieszkają w krajach dotkniętych, obecnym spowolnieniem gospodarczym spowodowanym przez COVID-19.

Jeszcze w maju Cointelegraph donosił, że gracz Axie Infinity z Filipin, był w stanie stać się właścicielem domu z przychodów generowanych przez grę NFT. Filipiny, odpowiadały za prawie połowę, całkowitego globalnego ruchu na platformie w lipcu, z witryną zajmującą 33 miejsce pod względem popularności w kraju, zgodnie z danymi z Similarweb.

Stworzona przez Sky Mavis, studio gier z siedzibą w Wietnamie, gra Axie Infinity jest popularna w całej Azji Południowo-Wschodniej, ale ma również znaczących patronów z Ameryki Południowej, zwłaszcza w Argentynie i Brazylii.

Podsumowując, od lata 2020 roku, gry NFT typu play-to-earn, wydają się żyć własnym życiem, przyciągając zainteresowanie większej liczby graczy. To stale rosnące zainteresowanie, w połączeniu z manią NFT obecnych czasów, prawdopodobnie przyczyniło się do katapultowania takich tytułów gier blockchain na jeszcze większe wyżyny.

Efektem tego jest, iż projekt NFT Axie Infinity! Zrobił wzrost x565 w 10 miesięcy! Tak, z ceny 0,12 USD podskoczył do 70 USD za sztukę.

AXSUSDT 2021 08 19 11 56 21

Według Dragos Dunica, współzałożyciela zdecentralizowanej platformy analitycznej aplikacji DappRadar:

  • Obecny trend jest początkiem “prawdziwej rewolucji” w grach i zdecentralizowanych aplikacjach (DApps), które prawdopodobnie przeniosą się do głównego nurtu gier. Pojęcie przedmiotów w grze jako zbywalnych NFT, na przykład, będzie prawdziwym przełomem!
obraz 41
Źródło: dappradar.com

Craig Russo, dyrektor ds. innowacji NFT i protokole rynkowym PolyientX, powiedział:

“Play-to-earn, jest obszarem o wysokim potencjale w przestrzeni NFT i już widzimy, świetną walidację rynkową, która spowodowała gwałtowny wzrost cen, większości tokenów związanych z hazardem. Jednakże, gry typu play-to-earn są bardzo niszowe i zanim poziom ich przyjęcia, będzie porównywalny z segmentami gier nie opartymi na technologii blockchain, takimi jak esport, konieczne będzie znaczące wejście do głównego ekosystemu gier”.

Ponadto, Russo uznał:

Zdolność użytkownika, do zarabiania na przepływach pieniężnych w gospodarce tokenów, poprzez wkładanie pracy w grę, będzie podstawowym motorem tej nowej wirtualnej egzystencji (…)


Źródło: Twitter/Cointelegraph.com

Przeczytaj również: BlackRock, największa firma inwestycyjna świata, namawia do inwestowania w Chinach!

Napisane przez Karol Obara

Inflacja jest niekorzystna nawet dla obligacji zabezpieczonych przed inflacją

Inflacja jest niekorzystna nawet dla obligacji zabezpieczonych przed inflacją

Facebook blokuję przeciwników antidotum!

„Nasze algorytmy są coraz lepsze”. Facebook blokuje przeciwników szczepionki!