w , ,

Tanajno apeluje: “Ratujcie swoje biznesy!”

tanajno apel do przedsiebiorcow

W internecie, na Facebooku głośny stał się apel Pawła Tanajno, w którym udostępnił screena z prywatnej rozmowy z jedną z użytkowniczek. Kobieta zapytała polityka czy mogłaby otworzyć pizzerię, aby klienci mogli zjeść na miejscu.

Zwierzyła się, że jej działalność gastronomiczna jest na skraju bankructwa, a długi są nieuniknione. Na to polityk odpowiedział dość emocjonalnie, zwracając uwagę, że utrzymanie biznesu, który przynosi rodzinie pieniądze i pozwala jej żyć, jest ważniejsze, niż regulacje wprowadzane przez rząd przeciwko wirusowi.

apel tanajno
Źródło: Facebook

Polityk w poście, do którego załączył screena, wyraził się jasno, że nie możemy pozwolić na zniszczenie własnej przedsiębiorczości. Wszyscy powinniśmy myśleć o swoim bycie, swojej rodziny, dzieci, a zwłaszcza o przodkach, którzy kiedyś musieli znosić ciężkie trudy, aby polska gospodarka mogła się rozwijać.

Nasi przodkowie przedsiębiorcy przetrwali komunę. Przetrwali lata 90 które możecie obejrzeć w filmie UKŁAD ZAMKNIETY. Przetrwali Tuska i jego szaleństwo kontroli skarbowych. Przetrwamy Ziobrę i Morawieckiego ale nie możecie kłaść głowy pod topór – czytamy na Facebooku Pawła TanajnoTa władza to jedno wielkie nielegalne rozporządzenie i prawo telewizyjne, które nijak się ma do konstytucji i waszych praw – dodaje

Zdrowie czy rozsądek?

0ee5cf76b54029b0d31591d83a9748e4
Źródło: pinimg.com

Kiedy koronawirus dotarł do Polski i zaczął się rozwijać, rząd natychmiast zaczął zamykać różne miejsca, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia. Problem polega na tym, że na “solidarnej walce przeciwko wirusowi” zaczęły bankrutować przedsiębiorstwa. Teraz, gdy mamy kolejną falę, rząd powtarza te same błędy z wiosny, narażając przedsiębiorców na utratę dochodów, a pracowników na zwolnienia i biedę.

Zgodnie z zaleceniami naukowców, jeśli będziemy nosić maseczki, dezynfekować ręce i zachowywać bezpieczną odległość, zwiększymy szanse na znaczne osłabienie wirusa. Jednak czy “powrót do normalności” powinien być realizowany poprzez odbieranie ludziom ich źródeł utrzymania i narażanie ich na skrajne ubóstwo?

Jeżeli mamy właściciela siłowni, który od lat prowadzi swój interes i żywi z niego całą rodzinę, ponadto, ma kredyt do spłacenia, rachunki, to czy przekonamy go, że narażenie siebie i swoich bliskich na finansową biedę, w ramach walki z wirusem jest racjonalne?

On mając do wyboru wzmocnienie odporności swojej i innych przed Covid-19 oraz uratowanie własnego interesu życia, który przynosi mu chleb, z bardzo dużym prawdopodobieństwem wybierze drugą opcję. Dlatego będzie obchodził wszelkie regulacje, żeby mieć za co żyć.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości swoimi poczynaniami niestety zniechęca ludzi do wspólnej walki przeciwko zagrożeniu epidemicznemu. Zamyka ludziom biznesy, pozbawia ludzi pracy, a zamiast tego wystarczyłoby pozwolić ludziom realizować swoje przedsięwzięcia, przy konieczności zachowania podstawowych zasad ostrożności. Na ten krok, władza z jakiegoś powodu nie chce się zdecydować.

3 komentarze

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Korwin Mikke krytycznie o narodowcach

Korwin-Mikke krytycznie o narodowcach

konfederacja lewiatan

Lockdown to ekonomiczny strzał w kolano. Potwierdzają to wyniki badań Konfederacji Lewiatan!