w

Telewizja Polska uruchomi kanał dla nastolatków. Nie wróżymy sukcesów

Wszyscy wiemy, że najmłodsi nie są idealną grupą docelową dla Telewizji (zwłaszcza publicznej). Większość z nich przebywa głównie w internecie, oglądając tam materiały swoich ulubionych twórców. Z roku na rok możemy zaobserwować pogłębienie tego trendu – młodzi nie chcą oglądać telewizji, przyczyn jest naprawdę wiele.

Tymczasem, Telewizji Polskiej marzy się zawrócenie tej tendencji, jak czytamy – w przyszłości ma powstać kanał przeznaczony dla nastolatków.

Oczami wyobraźni widać już tłumy młodych ludzi, którzy siadają, aby obejrzeć najnowszy program w telewizji… ale, później przypominamy sobie, że jest rok 2021, a całość będzie nadzorowało TVP… nagle cały czar pryska – nie wróżymy więc wielkich sukcesów.

Jak podaje portal witualne media – z projektu Karty Powinności, który Telewizja Polska złożyła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wynika, że TVP Teen wystartuje, jeśli pozwolą na to przychody z opłat abonamentowych, rekompensaty i reklam.

  • Telewizja Polska uruchomi kolejny kanał, który ma być przeznaczony do dzieci i młodzieży w wieku 10-16 lat. Na antenie i serwisie online, będą transmitowane treści edukacyjne i rozrywkowe. TVP Teen ma nadawać nie mniej niż 17 godzin na dobę.
  • Budżet nowego kanału ma wynieść 15,3 mln zł, w roku 2024 ma być to 20 mln zł.

Źródło: Wirtualnemedia

Zobacz także: Zakup mieszkania na wynajem. Czy lokalizacja jest aż tak ważna?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zakup mieszkania na wynajem. Czy lokalizacja jest aż tak ważna?

Zakup mieszkania na wynajem. Czy lokalizacja jest aż tak ważna?

Wzrost płacy minimalnej w Polsce. Czy to ma sens? [WIDEO]

Rosnąca płaca minimalna w Polsce. Czy to ma sens? [WIDEO]