w

Tesla, USA – chłodnym okiem na rynki. Mac Walen dla VETO MEDIA

Witamy!

Kolejny VETO LIVE, kolejny gość. Tym razem, prosto z Tajlandii, nadaje razem z nami Mac Walen – inwestor, przedsiębiorca. Porozmawialiśmy o wielu kwestiach – historyczne szczyty w Stanach Zjednoczonych, rynki finansowe, wiele innych… Zapraszamy!

Tesla i Elon Musk

Apropo rekordów, wyceny niektórych spółek są coraz bardziej kosmiczne, np. Tesla. Czy aktualna wycena Tesli jest racjonalna?

  • Mac Walen: Jeżeli chodzi o dane spółki, trzeba analizować je pojedynczo. Tesla niekoniecznie byłaby jakąś dobrą inwestycją – tego nikt nie wie. Elon Musk robi coraz bardziej szalone rzeczy, ostatnio nadał sobie tytuł “Króla Technologii”. Jego zachowanie komentują postacie legendarne, np. Charlie Munger. W jednym z materiałów powiedział: “Nigdy nie lekceważ człowieka, który ma zbyt wysokie mniemanie o sobie, może się mylić, ale nie cały czas”. Elon Musk jest człowiekiem od rzeczy, których inni się boją. Od pomysłu, do akcji. On po prostu działa.

Stimulusy w USA

Już niedługo, większość Amerykanów będzie miała swoje stimulusy na koncie. Już teraz, niektórzy planują, że pieniądze przeznaczą na rynki finansowe.

  • Mac Walen: Załóżmy, że połowa pakietu stymulacyjnego pójdzie na rynek, będzie to około biliona dolarów. Wyobrażasz to sobie? Co ciekawe, pakiety stymulacyjne w znacznym stopniu wysyłane są tradycyjnymi czekami, na papierze. Amerykanie dostaną fizyczne czeki, pocztą – jeżeli to jest system bankowy w Stanach, to jest epoka kamienia łupanego, oni chcą konkurować z Chinami? Przypuszczam, że system bankowy w USA jest gorszy niż w Kenii, tam można robić wszystko przez telefon. W każdym razie, dużo pieniędzy pójdzie na giełdę – zielony przycisk, bez żadnej analizy.

Po więcej informacji zapraszamy do całego materiału! Kryptowaluty, GPW i szereg innych, ciekawych treści. Zajrzyj koniecznie!

LOCKDOWN Z KARTONU: Zakaz przemieszczania się niezgodny z prawem – Sąd Najwyższy

LOCKDOWN Z KARTONU: Zakaz przemieszczania się niezgodny z prawem – Sąd Najwyższy

Nowy lockdown, nowe straty – ponad miliard złotych dziennie