w

TheNitroZyniak – 300 000 PLN skradzione z giełdy kryptowalut

Wczoraj wieczorem Polskę obiegła informacja o domniemanej kradzieży kryptowalut z giełdy BitBay. Chodzi o film popularnego YouTubera (TheNitroZyniak). W materiale słyszymy o tym, że z konta na giełdzie zniknęło prawie 300 tysięcy złotych w kryptowalutach (głównie Ethereum).

  • TheNitroZyniak twierdzi, że w dniu zlecenia wypłaty środków z giełdy BitBay, miał na niej kryptowaluty o wartości ok. 300 000 PLN. Jego zdaniem doszło do nieautoryzowanej wypłaty aktywów.

W pierwszym momencie słyszymy, że giełda poprosiła go, aby zweryfikował tożsamość, żeby wypłacić środki. Co ciekawe, autor filmu pokazuje, że w dzień wypłaty nie było informacji o jego logowaniach na giełdzie – do wypłaty potrzebny jest kod e-mail. Cała sytuacja wygląda podejrzanie.

  • YouTuber wyklucza scenariusz, jakoby doszło do włamania na jego pocztę e-mail, ponieważ w ramach jego adresu zostały zweryfikowane trzy urządzenia, do których nikt nie mógł mieć dostępu, a w dostępnej mu historii logowań na konto nie widnieje informacja o tym, jakoby ktoś w tym czasie mógł być zalogowany i odebrać kod do weryfikacji wypłaty. Konto zostało jednak zablokowane.

Youtuber pokazał, że 1 maja wysłał maila do giełdy – co z jego środkami. Pięć dni później otrzymał wiadomość, że „zgodnie z informacją przekazaną Panu na czacie podtrzymujemy, że w tej sytuacji powinien Pan niezwłocznie zgłosić zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa policji lub prokuraturze”. TheNitroZyniak dodał, że podczas rozmowy z pracownikiem giełdy na czacie otrzymał informację, że środki zostały wypłacone z giełdy zgodnie z regulaminem.

Youtuber podkreślił jednocześnie, że jest w pełni świadomy, że trzymanie środków na giełdzie nie jest bezpieczne. Środki trzymał tam w celu bieżącego ich pomnażania. W tym momencie warto przypomnieć o podstawach bezpieczeństwa swoich kryptowalut – dwustopniowa weryfikacja i swój portfel (najlepiej sprzętowy) – ultra ważne!

bitbay
Oświadczenie giełdy

CAŁY FILM MOŻNA ZOBACZYĆ TUTAJ:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeff Bezos sprzedaje akcje

Jeff Bezos sprzedaje akcje Amazona o wartości 2.5 mld dolarów!

„EXIT” – megatrend wśród banków centralnych na 2021 r.

„EXIT” – megatrend wśród banków centralnych na 2021 r.