w

Tomasz Grodzki odpowiada na zarzuty Witek

fot: Adrian Grycuk, wikimedia commons.

Po wczorajszych zarzutach Elżbiety Witek w stronę marszałka Senatu, Tomasz Grodzki odpowiada na krytykę systemu prac Izby Wyższej.

Elżbieta Witek oskarża Grodzkiego
fot. Tomasz Grodzki/ flickr.com

Grodzki do Witek: Powinni być wdzięczni Senatowi

Nie śmiem dyktować marszałek Sejmu Elżbiecie Witek, jak powinna urządzać prace Sejmu, chociaż mam do trybu tych prac bardzo wiele zastrzeżeń. Prosiłbym, żeby ona również nie dyktowała senatorom i mnie, jak mamy sobie radzić w Senacie – odciął się we wtorek w Polsat News Tomasz Grodzki.

Witek zarzucała marszałkowi Senatu zerwanie umowy między izbami. W imię porozumienia Senat miał nie wykorzystać pełnej puli 30 dni, która przysługuje obradującym nad projektem ustawy. Chodzi przede wszystkim o wybory prezydenckie i tzw. tarczę antykryzysową.

Powinni być wdzięczni Senatowi za to, że bierze się poważnie do pracy nad fundamentalną dla Polski ustawą, która kolejny raz przemknęła przez Sejm w ciągu kilkunastu godzin. Tak się nie pracuje. Tak się nie tworzy legislacji – podkreślał Grodzki.

Tomasz Grodzki o wyborach

Marszałek Senatu odniósł się również do komentarzy Ryszarda Terleckiego. Wicemarszałek Sejmu zaznaczał, że przedłużanie obrad Senatu może źle wpłynąć na samego kandydata Koalicji Obywatelskiej, Rafała Trzaskowskiego.

Nie dziwota, że w Senacie musimy tę lekcję odrabiać za Sejm, więc spodziewalibyśmy się wyrazów podziękowania, a nie zarzutów, tym bardziej że dzisiejszego dnia nie do końca rozumiem, bo jeszcze niedawno temu wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki mówił, że dłużej procedując, Senat nie służy dobrze kandydatowi PO. Dzisiaj się okazuje, że musimy to robić dużo szybciej – spuentował Tomasz Grodzki.

Apelował również do Witek o stronienie od komentarzy w sprawie sposobu prac Senatu.

Mam prośbę do pani marszałek Witek – jako do kobiety. Ja nie śmiem jej dyktować, jak powinna urządzać prace Sejmu, chociaż mam do trybu tych prac i ekspresowego tempa bardzo wiele zastrzeżeń, prosiłbym, żeby ona również nie dyktowała senatorom i mnie, jak mamy sobie radzić w Senacie – podkreślał Tomasz Grodzki.

Jak przyznaje marszałek Senatu, chce, aby wybory prezydenckie zostały przygotowane odpowiedzialnie, konstytucyjnie i w sposób przemyślany. Obrady Senatu w tej sprawie odbędą się w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę.

Źródło: RMF24

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Maseczki w Polsce są bez sensu? Ekspert w Senacie

    Ile wynosi bezrobocie w Polsce?

    Bezrobocie w Polsce. Rzeczniczka GUS podaje dane