w , ,

Trader21 mówił już o tym w 2018 roku! MIAŁ RACJĘ! – Investory VETO

Nadszedł moment w moim życiu, gdzie interesuje się ochroną zgromadzonego kapitału. Kolejna cegiełka, kolejny krok. Następny tier na całej drodze rozwoju życia: od pierwszej pracy, pierwszych oszczędności, start z własną firmą, budowanie rodziny przez serię niepowodzeń, bankructwo, odbudowanie się, własna działalność, analiza własnych błędów, ponowny start, gromadzenie kapitału, ochrona tych oszczędności i tak dalej, i tak dalej.

W ramach przygotowań do gry na parkietach po szoku deflacyjnym przerabiam szkolenia, które są dostępne w sieci za darmo. Szkolenie, które zrobiłem chorując (przeziębienie, nie COVID) jest pod tym linkiem[tutaj]. W materiale jest omówione: jak inwestować podczas bessy, wskaźniki analizy fundamentalnej, układanie portfela i kiedy warto inwestować w akcje. Szkolenie zostało nagrane w 2018 roku ale jest wciąż aktualne w 70% i jest bardzo dobre! Dla ciekawostki sprawdziłem które rzeczy się potwierdziły a których Trader21 nie przewidział. Widzimy, że Trader21 miał rację w wielu miejscach, ale niestety w niektórych- zły czas, zły timing. Nie spodziewał się po prostu, że giełdy w euforii mogą tak zostać wyciągnięte do góry.

Trader21 miał rację, ale za wcześnie…

A w odcinku:

  • Mamy listę okazji, które Trader21 polecał, ale nie przewidział, że te kosmiczne wyceny mogą wyskoczyć jeszcze wyżej.
  • Miał rację co do srebra i złota – wyceny poleciały kosmicznie do góry!
  • Nie spodziewał się, że wskaźnik CAPE może jeszcze bardziej rosnąć na już wysoko wycenianych rozwiniętych rynkach.
  • Trader21 miał rację co do działań banków centralnych – zmierzamy w stronę zerowych i negatywnych stóp procentowych! Aktualizuje to w najnowszym materiale o Wielkim Resecie.
  • Wskaźnik Buffeta powiększył się o dodatkowe 25% z absurdalnego poziomu w 2018 roku.
  • Przewidział ucieczkę w panice do dolara.
  • Spodziewał się szybszego przepływu kapitału na rynki wschodzące ale wyceny wciąż stoją w miejscu, są wycenione neutralnie. ETF na węgiel również nie wygląda dobrze.
  • Indeks surowcowy zaskoczył większość inwestorów, spekulantów. Poziomy konsolidacji od 2015 roku miały być miejscem, gdzie wystartuje rakieta do góry, bo wszystkie surowce będą drożały. Okazały się jeszcze tańsze i dopiero od kilku miesięcy regenerują po dużym spadku, który zmiótł poziomy analizy technicznej.
image 35

Materiał przewidywał krach na rynkach na koniec roku 2018/początek 2019. Jednak to dzieje się już teraz! To właśnie wszystko co w tym szkoleniu zostało powiedziane wydarzy się w najbliższym czasie. Trader miał rację tylko powiedział to dwa lata za wcześnie! Bądźcie bezpieczni!

Screenshot 5 1

Polaków czeka wzrost podatków. Powód? Fatalna kondycja budżetu państwa

patkowski

Skutki zamknięcia gospodarki: wpływy z VAT spadły o 1,6 mld. “Czym więcej się zadłużymy, tym mniej będziemy biedni”