fot. flickr.com
w

TVP zapowiada pozew na Trzaskowskiego

– Wypowiedziane przez Rafała Trzaskowskiego kłamstwa wypełniają znamiona przestępstwa – czytamy w opublikowanym komunikacie Centrum Informacji TVP.

Główną osią zarzutu wobec kandydata KO na prezydenta jest wypowiedź, jakoby telewizja państwowa miała sobie przyznać milionowe premie. Publiczny nadawca zwraca uwagę, że takie kompetencje nie leżą w gestii zarządu Telewizji Polskiej.

TVP oskarża Trzaskowskiego
fot. TVP

Sprawdź również: Wiemy kto wystartuje za Kidawę-Błońską

„Telewizja Polska S.A. informuje, że przekazana w dniu 19.05.2020 r. przez Rafała Trzaskowskiego informacja, jakoby Zarząd TVP S.A. przyznał sobie premie finansowe, jest kłamstwem. Zarząd TVP nie przyznał sobie żadnych premii” – brzmi początek pisma.

Dostało się też wiedzy prawniczej Rafała Trzaskowskiego.

„Gdyby Pan Trzaskowski posiadał elementarne kompetencje w zakresie nadzoru nad spółkami prawa handlowego, wiedziałby, że Zarząd Telewizji Polskiej, podobnie jak zarządy „nadzorowanych” przez niego spółek komunalnych w mieście stołecznym Warszawie, nie posiada uprawnień do przyznawania sobie wynagrodzenia w tym premii” – piszą władze stacji.

Rafał Trzaskowski pozwany przez TVP fot. flickr.com
Rafał Trzaskowski fot flickr.com

Sprawdź również: Polska na 62. miejscu w Światowym Indeksie Wolności Prasy

Trzaskowskiemu postawiono warunek – miał przeprosić Telewizję do godziny 19:30 we wtorek. Kandydat warunku nie zrealizował, tym samy, zgodnie z zapowiedziami TVP, ma zostać pozwany na podstawie art. 212 par. 1 i 2 Kodeksu Karnego.

Źródło: Wirtualna Polska

6 komentarzy

Dodaj odpowiedź

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    “Tarcza antykryzysowa”: Błąd w systemie PFR wykluczył tysiące przedsiębiorców

    „Tarcza antykryzysowa”: Błąd w systemie PFR wykluczył tysiące przedsiębiorców

    Emilewicz o ponownym zamrożeniu gospodarki