w

Twórca kryptowaluty Ethereum został miliarderem w wieku 27 lat!

27-letni rosyjsko-kanadyjski programista, stworzył ethereum w 2013 roku, gdy miał 19 lat. Kryptowaluta wystartowała w 2015 roku, a obecnie Buterin posiada około 333 500 etherów w swoim publicznym portfelu. Mnożąc to przez rekordowy poziom 3500 dolarów, jaki eter osiągnął we wtorek, otrzymujemy ponad 1,1 miliarda dolarów. Nieźle!

W ten sposób stał się drugim najmłodszym człowiekiem, któremu udało się przekroczyć granicę miliarda dolarów, startując od zera. Buterin nie mógł bowiem liczyć na przejęcie firmy rodzinnej, czy wielomilionowy spadek. Najmłodszym miliarderem pozostaje nadal Austin Russell, szef Luminar Technologies.

  • Buterin był współzałożycielem Bitcoin Magazine, który zajmuje się bitcoinem i innymi kryptowalutami. W 2014 roku został wybrany do udziału w Thiel Fellowship, dwuletnim programie stworzonym przez miliardera Petera Thiela, który „daje 100 000 dolarów młodym ludziom, którzy chcą budować nowe rzeczy.
  • Vitalik nie jest zbyt aktywny w mediach społecznościowych – zaskakujące jak na faceta, który ma 1,4 miliona obserwujących na Twitterze.

Ethereum jest obecnie warte około 403 mld dolarów, co stanowi około połowę wartości wszystkich bitcoinów. To druga co do wielkości kryptowaluta. Jej wartość w samym 2021 roku wzrosła o 375 proc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

USA: Koronawirus pretekstem do rozszerzenia ingerencji rządu  w portfele obywateli[OPINIA]

USA: Czy Biden wprowadza socjalizm?[OPINIA]

Autorzy projektu zakładają, że producenci sprzętu, by utrzymać konkurencyjność oferowanych produktów, będą musieli obniżyć ceny, by zrekompensować wzrost opłaty.

Wraca temat opłaty od smartfonów. Ile zapłacimy?