w

USA: Teksas rezygnuje z zasiłków dla bezrobotnych związanych z pandemią!

Teksas rezygnuje z zasiłków!

Gubernator Greg Abbott poinformował Departament Pracy Stanów Zjednoczonych, że Teksas zrezygnuje z dalszych federalnych odszkodowań dla bezrobotnych w związku z pandemią COVID-19, z dniem 26 czerwca 2021 roku. Obejmuje to 300 dolarów tygodniowego dodatku dla bezrobotnych z federalnego programu Pandemic Unemployment Compensation.

  • „Gospodarka Teksasu kwitnie, a pracodawcy zatrudniają pracowników w społecznościach w całym stanie” – powiedział gubernator Abbott. „Według Texas Workforce Commission liczba ofert pracy w Teksasie jest prawie identyczna z liczbą Teksańczyków, którzy otrzymują zasiłek dla bezrobotnych.
  • Ocena ta nie obejmuje obszernych ofert pracy, które zazwyczaj nie są wymienione, takich jak prace budowlane i restauracyjne. W rzeczywistości w Teksasie jest dziś otwartych (i notowanych) o prawie 60 procent więcej miejsc pracy niż w lutym 2020 roku, na miesiąc przed uderzeniem pandemii w Teksas ”.

Obecne oferty pracy są dobrze płatnymi posadami. Według Texas Workforce Commission (TWC), prawie 45 procent oddelegowanych miejsc pracy oferuje wynagrodzenie wyższe niż 15,5 dolara za godzinę. Około 76 procent płaci więcej niż 11,50 USD za godzinę. Tylko 2 procent oddelegowanych miejsc pracy jest zbliżone do płacy minimalnej.

Na tym etapie 100-procentowego otwarcia stanu należy skupić się na pomocy bezrobotnym Teksańczykom w znalezieniu ponad miliona ofert pracy, a nie na wypłacaniu zasiłków dla bezrobotnych – czytamy.

Kolejnym powodem, dla którego dzisiejsze działania są potrzebne jest wysoki poziom oszustw przy składaniu wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.

  • Fałszywe wnioski o zasiłek dla bezrobotnych to kradzież pieniędzy podatników i brak pomocy dla bezrobotnych. TWC szacuje, że prawie 18 procent wszystkich wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w czasie pandemii zostało potwierdzonych lub podejrzewanych o oszustwo, co daje w sumie ponad 800 000 wniosków, wartych aż 10,4 miliarda dolarów, gdyby wszystkie wnioski zostały wypłacone.

Prawo federalne wymaga, aby data wejścia w życie tej zmiany przypadała co najmniej 30 dni od powiadomienia Sekretarza Pracy. W rezultacie data wejścia w życie to 26 czerwca 2021 r.

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Inflacja rośnie, ceny materiałów budowlanych rosną, budowa domu coraz droższa

Ceny materiałów budowlanych galopują – budowa domu coraz droższa!

loteria szczepionkowa w Polsce

Nowy pomysł rządu: Loteria szczepionkowa w Polsce. Miliony do wygrania?