w , ,

Volvo i pasy bezpieczeństwa. “TO WBREW MOJEJ WOLNOŚCI BRRR”

Volvo i pasy bezpieczeństwa. “TO WBREW MOJEJ WOLNOŚCI BRRR”

VOLVO STAWIA NA BEZPIECZEŃSTWO

Volvo zna się na rzeczy, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo. Ich samochody są z tego znane, wszelkie testy przechodzą bardzo dobrze. Słyną również z innowacyjności. Jako pierwsi zastosowali w swoich pojazdach 3- punktowe pasy bezpieczeństwa.

ws1
Volvo

Pomysł Volvo nie był dobrze odbierany od samego początku. Ludzie się buntowali. Mówiono, że zabrano ludziom wolność, że to koniec.

“Pas bezpieczeństwa to pogwałcenie praw człowieka”

“Lepiej zostać wyrzuconym na zewnątrz niż uwięzionym w środku”

“Nikt mi nie będzie mówił, co mam robić ze swoim życiem”

Mimo krytyki, adaptacja trwała. Z upływem czasu, coraz więcej ludzi przekonywało się do wynalazku Szwedów. Dziś pasy bezpieczeństwa są standardem.

Volvo nie odpuszcza, w drodze kolejne innowacje

“Po wprowadzeniu przez nas 3-punktowego pasa bezpieczeństwa musieliśmy stawić czoła ogólnoświatowej krytyce. Od tamtej pory rozwiązanie to uratowało ponad milion istnień ludzkich. Teraz nadszedł czas na kolejny krok. Aby wszyscy byli bezpieczni”

Ogranicznik prędkości, autonomiczny tryb autostradowy, czy niedawno wprowadzona funkcja “Care Key”, dzięki której, właściciel samochodu może ustalić maksymalną prędkość, gdy wypożycza go młodszemu lub mniej doświadczonemu kierowcy, aby zapewnić bardziej bezpieczną jazdę. Co ciekawe, to tylko część pomysłów.

Co dalej?

Kamery monitorujące kierowcę– tak, to najnowsze rozwiązanie, które tuż po ukończeniu prac, ma pojawiać się w fabrycznych samochodach.

“Kamery monitorujące kierowcę, we współpracy z innymi czujnikami, umożliwią pojazdowi interwencję w momencie, gdy kierowca pozostający bezsprzecznie pod wpływem środków odurzających lub wykazujący oznaki rozproszenia uwagi będzie ryzykował poważne obrażenia lub śmierć”

Pozostaje tylko pomyśleć: “co czeka nas w roku 2077?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Minister Zdrowia rekomenduje duszenie gospodarki do 17 stycznia

Minister Zdrowia rekomenduje duszenie gospodarki do 17 stycznia

lockdown glupota imbecylizm

Stan warszawskiej gastronomii. Restauratorzy mówią wprost: Nie jest kolorowo