This May 4, 2020, image made from video shows a scoop of tear gas flavor ice cream, in Hong Kong. A Hong Kong ice cream shop has created this flavor using pepper, in memory of all the tear gas fired by the Hong Kong police in recent months. The flavor is a sign of support for the pro-democracy movement, which is seeking to regain its momentum during the coronavirus pandemic, the shop's owner said. (AP Photo)
w

W Hong Kongu zjesz lody o smaku gazu łzawiącego

Donald Trump rozważa wprowadzenie ustawy o powstaniu, która pozwoli mu rozmieścić żołnierzy w celu uspokojenia zamieszek. Ostatni raz prezydent sięgnął po takie rozwiązanie w 1992 roku w trakcie zamieszek w Los Angeles. Sytuacja w Polsce na ulicach trochę się uspokoiła, ale nie milkną echa majowych protestów przedsiębiorców. Świat próbuje wstać z kolan po pandemii, wybucha nowa epidemia Eboli jak informuje Ministerstwo Zdrowia Konga. Na chwilę zapomnieliśmy o Wojnie Handlowej, ale temat wkrótce wróci. W tym wszystkim mamy Hong Kong i liczne protesty obywateli, którzy obawiają się ograniczania autonomii na rzecz Chińskiej Republiki Ludowej.

New violence erupts in Hong Kong after protesters march in ...

Protesty rozpoczęły się od zaproponowania przepisów, które pozwoliłyby na ekstradycję podejrzanych o popełnienie przestępstwa do Chin kontynentalnych w celu postawienia im zarzutów. Podczas gdy ustawy zostały wycofane, nadal trwały demonstracje dotyczące obaw, że Pekin narusza swobody obywatelskie przyznane byłej kolonii brytyjskiej, gdy w 1997 r. powrócił do władzy w Chinach.

Hong Kong Convulsed by Protest as Police Fire Tear Gas Into Subway ...

Chcielibyśmy, aby smak przypominał ludziom, że muszą jeszcze wytrwać w walce o wolność i nie stracić swojej pasji

Lokalny sprzedawca lodów postanowił stworzyć smak gazu pieprzowego. Głównym składnikiem są czarne ziarnka pieprzu, przypominające ostre, pieprzone naboje ostrzeliwane przez policję na ulicach pół-autonomicznego chińskiego miasta w ciągu miesięcy demonstracji w ubiegłym roku.

To smakuje jak gaz łzawiący. Na początku trudno oddychać, a jest naprawdę ostre i irytujące. Sprawia, że chcę natychmiast wypić dużo wody. – relacjonuje klientka reporterce Alice Fung, która opisała sprawę na łamach Time.com. Klientka brała udział w demonstracjach i wielokrotnie doświadczyła gazu łzawiącego. – Myślę, że to retrospekcja, która przypomina mi o tym, jak boleśnie się czułam w ruchu, i że nie powinnam zapominać.

Smak jest oznaką poparcia dla ruchu prodemokratycznego

Twórca lodów próbował różnych składników, w tym wasabi i musztardy, starając się odtworzyć smak gazu łzawiącego. Czarny pieprz, powiedział, zbliżył się do gazu łzawiącego z jego drażniącym gardło efektem. – Pieczemy, a następnie mielimy całe czarne ziarnka pieprzu i robimy z nich żelatynę, w stylu włoskim. Jest trochę ostry, ale podkreślamy jego posmak, który jest uczuciem podrażnienia w gardle. To po prostu uczucie wdychania gazu łzawiącego.

Według władz Hongkongu podczas protestów wystrzelono ponad 16.000 pocisków gazu łzawiącego, wiele z nich w gęsto zaludnionych dzielnicach, gdzie wąskie uliczki wypełnione są małymi restauracjami i blokami mieszkalnymi.

Gałka lodów z gazem łzawiącym kosztuje pięć dolarów i stała się prawdziwym hitem. Dziennie sprzedawcy schodzi 20-30 gałek.

This image shows a scoop of tear gas flavor ice cream, in Hong Kong on May 4, 2020.

Za około 5 dolarów za porcję, lody z gazem łzawiącym stały się hitem. Przed wprowadzeniem społecznych regulacji dotyczących wybuchu koronaawirusa, właściciel sklepu powiedział, że sprzedaje 20-30 gałek dziennie.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Wiceprezes Pekao zrezygnował z funkcji, ale nie odchodzi

  Wiceprezes Pekao zrezygnował z funkcji, ale nie odchodzi

  Alior Bank przejmuje Ruch

  Alior Bank przejmuje Ruch, ale akcje trafią do Orlenu