w

„W instrybutor nie szczel!” – policjanci ukarani za akcję w Rymaniu!

Policjanci od instrybutora ukarani.

Słynna interwencja policji na stacji benzynowej w zachodniopomorskim Rymaniu skończyła się naganami dla policjantów. O sprawie było głośno dzięki nagraniu ze stacji – policjanci, mimo oddawanych strzałów, nie byli w stanie zatrzymać kobiety, która samochodem demolowała budynek stacji benzynowej.

  • Interwencja ze stacji benzynowej była przedmiotem postępowania wyjaśniającego, które ujawniło nieprawidłowości. Dotyczą one, chociażby zapisków w notesach, w których policjanci relacjonują przebieg każdej interwencji czy komunikacji z oficerem dyżurnym z komendy powiatowej. Dlatego przełożeni uznali, że mundurowi interweniujący w lutym w Rymaniu dostaną nagany. To najniższa z możliwych kar, jakie mogli otrzymać.

Zarzuty za zdemolowanie stacji

Kobietą była 37-letnia Polka mieszkająca w Holandii. Prokuratura Rejonowa w Kołobrzegu przedstawiła jej trzy zarzuty sformułowane w oparciu o pięć artykułów Kodeksu karnego.

Pierwszy zarzut dotyczy uszkodzenia mienia o łącznej wartości 20 tys. zł, na skutek wjechania samochodem marki bmw w budynek stacji paliw. Jednocześnie, uszkadzając konstrukcję budynku, doprowadzając do oderwania się jej elementów, podejrzana naraziła na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu dwie pracownice stacji i funkcjonariusza policji – informował prokurator.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Autorzy projektu zakładają, że producenci sprzętu, by utrzymać konkurencyjność oferowanych produktów, będą musieli obniżyć ceny, by zrekompensować wzrost opłaty.

Wraca temat opłaty od smartfonów. Ile zapłacimy?

Najbardziej zaszczepiony naród walczy z kolejną falą pandemii!

Najbardziej zaszczepiony naród walczy z kolejną falą pandemii!