w

W sklepach się nie zarażamy – twierdzi Media Markt

Fot: Jin Zan/ Wikimedia commons.

W sklepach się nie zarażamy – Media Markt pokazuje statystyki.

Sklepy nie są istotnym źródłem zarażenia koronawirusem – twierdzi Media Markt i pokazuje Radiu ZET swoje dane.

  • Po ponownym otwarciu sklepów na początku lutego, w izolacji i na kwarantannie przebywa jedynie 0,59 procent pracowników sklepów. Od początku pandemii liczba zachorowań wśród pracowników w sklepach Media Markt była niska, bo poniżej 1 procent – czytamy.

Obostrzenia działają, a narzucenie wysokiego reżimu sanitarnego pokazuje, że sklepy nie są miejscem, gdzie dochodzi do zarażeń. Sieci dokładają wszelkich starań, by ograniczyć transmisję wirusa, a dane dotyczące zarażeń, które posiadamy, potwierdzają że zakupy w dużych sklepach w reżimie sanitarnym są bezpieczne, zarówno dla kupujących, jak i dla pracowników – mówi Wioletta Batóg, rzeczniczka Media Markt.

  • Analiza danych pokazuje, że zamykanie placówek handlowych w galeriach nie ma uzasadnienia. Otwarcie galerii w grudniu ub. roku nie przełożyło się na wzrost zachorowań. Realizowany jest już narodowy program szczepień. Dodatkowo przed nami perspektywa sezonu wiosenno-letniego, w którym jak pokazują doświadczenia z 2020 roku wirus wolniej się rozprzestrzenia – napisano w komunikacie Polskiej Rady Centrów Handlowych.
  • PRCH podkreśla, że centra handlowe są jednymi z najbezpieczniejszych obiektów w przestrzeni publicznej.

ŹRÓDŁO

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

USA bombarduje Syrię. Pierwszy atak za kadencji Joe Bidena

USA bombarduje Syrię. Pierwszy atak za kadencji Joe Bidena

Dane GUS: PKB w dół o 2,8 proc.

Dane GUS: PKB w dół o 2,8 proc.