w

Waldemar Kraska: mamy niemal 16 tys. nowych przypadków. Co zrobi rząd?

Fot: Ministerstwo Zdrowia/ Wikimedia commons.

Wiceminister Zdrowia: 16 tys. nowych przypadków?

Dzisiaj mamy nowych przypadków stwierdzonych 15 698 – powiedział Kraska na antenie Polskiego Radia.

  • Z danych MZ wynika, że tydzień temu w środę mieliśmy 12 146 zakażeń. Z kolei, dwa tygodnie temu potwierdzono 8694 zakażenia.
  • Kraska dodał, że w porównaniu „tydzień do tygodnia” widoczny jest wzrost o 3,5 tysiąca. „Czyli widzimy, że tych nowych przypadków niestety codziennie nam przybywa i to jest bardzo niepokojący sygnał.” Także 309 osób zmarło z powodu zakażenia koronawirusem, czy też chorób współistniejących – skomentował Wiceminister Zdrowia.

Jak dodał wiceminister – pojawia się coraz więcej zakażeń mutacją brytyjską. Kraska stwierdził też, że pojawia się coraz więcej ciężkich przypadków, bo ludzie zaczęli leczyć się na własną rękę i przestali stosować się do wprowadzonych obostrzeń.

  • „W tej chwili mamy już zajętych ponad 15,5 tys. łóżek tzw. covidowych. Także więcej osób trafia pod respiratory – jest już zajętych ponad 1,5 tys. tych maszyn – podsumował. „
  • Wiceminister apeluje również, aby stosować się do obostrzeń. „Te dzisiejsze obostrzenia, jeżeli byśmy się do nich stosowali, one naprawdę są wystarczające, ale trzeba się do nich stosować – powiedział Waldemar Kraska.”
  • Kraska był również pytany, czy Ministerstwo Zdrowia rekomenduje zamknięcie kolejnych województw. Wiceminister odpowiedział, że obecnie na podstawie danych nie byłoby takiej rekomendacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TEKSAS I MISSISIPI CAŁKOWICIE KOŃCZĄ LOCKDOWN

TEKSAS I MISSISIPI CAŁKOWICIE KOŃCZĄ LOCKDOWN

Ruszy elektrownia atomowa… w 2033 roku

Ruszy elektrownia atomowa… w 2033 roku