w

Waldemar Kraska: mamy niemal 16 tys. nowych przypadków. Co zrobi rząd?

Waldemar Kraska: mamy niemal 16 tys. nowych przypadków. Co zrobi rząd?

Wiceminister Zdrowia: 16 tys. nowych przypadków?

Dzisiaj mamy nowych przypadków stwierdzonych 15 698 – powiedział Kraska na antenie Polskiego Radia.

  • Z danych MZ wynika, że tydzień temu w środę mieliśmy 12 146 zakażeń. Z kolei, dwa tygodnie temu potwierdzono 8694 zakażenia.
  • Kraska dodał, że w porównaniu “tydzień do tygodnia” widoczny jest wzrost o 3,5 tysiąca. “Czyli widzimy, że tych nowych przypadków niestety codziennie nam przybywa i to jest bardzo niepokojący sygnał.” Także 309 osób zmarło z powodu zakażenia koronawirusem, czy też chorób współistniejących – skomentował Wiceminister Zdrowia.

Jak dodał wiceminister – pojawia się coraz więcej zakażeń mutacją brytyjską. Kraska stwierdził też, że pojawia się coraz więcej ciężkich przypadków, bo ludzie zaczęli leczyć się na własną rękę i przestali stosować się do wprowadzonych obostrzeń.

  • “W tej chwili mamy już zajętych ponad 15,5 tys. łóżek tzw. covidowych. Także więcej osób trafia pod respiratory – jest już zajętych ponad 1,5 tys. tych maszyn – podsumował. “
  • Wiceminister apeluje również, aby stosować się do obostrzeń. “Te dzisiejsze obostrzenia, jeżeli byśmy się do nich stosowali, one naprawdę są wystarczające, ale trzeba się do nich stosować – powiedział Waldemar Kraska.”
  • Kraska był również pytany, czy Ministerstwo Zdrowia rekomenduje zamknięcie kolejnych województw. Wiceminister odpowiedział, że obecnie na podstawie danych nie byłoby takiej rekomendacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

TEKSAS I MISSISIPI CAŁKOWICIE KOŃCZĄ LOCKDOWN

TEKSAS I MISSISIPI CAŁKOWICIE KOŃCZĄ LOCKDOWN

Ruszy elektrownia atomowa… w 2033 roku

Ruszy elektrownia atomowa… w 2033 roku