w

Warren Buffett wycofuje się z fundacji Gatesów! Co z pieniędzmi?

Wyrocznia z Omaha jest znany ze swojego dużego udziału w różnego rodzaju fundacjach. Buffett w 2006 roku zobowiązał się do oddania wszystkich swoich akcji Berkshire poprzez coroczne darowizny na rzecz pięciu fundacji. Wtedy posiadał on 474,998 akcji Berkshire typu „A”, które są warte 418 875,00 dolarów za sztukę. Dziś powiedział, że jest właścicielem 238 624 akcji, wartych około 100 mld. dol. – pisze CNBC.

  • Warren Buffett poinformował, że zrezygnuje z funkcji powiernika w Fundacji Billa i Melindy Gatesów, co przyszło w momencie burzliwej sytuacji dookoła rozwodu Gatesów. Buffett przekaże także akcje Berkshire Hathaway o wartości 4,1 mld dol. pięciu fundacjom.

„Przez lata byłem powiernikiem – i to nieaktywnym – tylko jednego odbiorcy moich funduszy, Fundacji Billa i Melindy Gatesów. Rezygnuję z tego stanowiska, podobnie jak ze wszystkich innych zarządów korporacji poza Berkshire” – powiedział Buffett w oświadczeniu.

„Dyrektorem generalnym BMG jest Mark Suzman, wybitny człowiek wybrany niedawno, który ma moje pełne poparcie. Moje cele są w 100% zsynchronizowane z celami fundacji, a mój fizyczny udział nie jest w żaden sposób potrzebny do osiągnięcia tych celów.”

Źródło: CNBC

Zobacz także: Sztorm na oceanie kryptowalut. Co dalej z rynkiem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PiS przegrało głosowanie w sprawie Obajtka. Witek: za szybko czytam

PiS przegrało głosowanie w sprawie Obajtka. Witek: za szybko czytam

Najpierw Węgry, teraz Czechy. Sąsiedzi reagują na rosnącą inflację - stopy procentowe w górę!

Najpierw Węgry, teraz Czechy. Sąsiedzi reagują na rosnącą inflację – stopy procentowe w górę!