w , , ,

Wielka Brytania dopuściła szczepionkę przeciwko koronawirusowi!

wielka brytania szczepionka

Wielka Brytania jest pierwszym krajem na świecie, który dopuścił do użycia szczepionkę przeciwko COVID-19. Szczepionka została opracowana przez BioNTech oraz Pfizer. Matt Hancock – brytyjski minister zdrowia, ogłosił, że szczepionki od przyszłego tygodnia mogą być wykorzystywane.

W listopadzie, przedstawiciele koncernu farmaceutycznego Pfizer zapewniali, że szczepionka przeciwko koronawirusowi, nad którą pracowali z niemiecką firmą BioNTech, gwarantuje ponad 90% skuteczności. Okres dopuszczania szczepionki w kwestii użycia, rozpoczął się od 20 listopada.

Komitet ds. szczepień ma opublikować zalecenia, dotyczące dystrybucji szczepionek dla niektórych grup społecznych i zawodowych, m. in. osób starszych, lekarzy, pielęgniarek, mieszkańców zakładów opiekuńczych jak domy starców, a także osób mających inne schorzenia, które przez nie są najbardziej narażone na zakażenie koronawirusem.

Rząd przyjął dziś rekomendację niezależnej Agencji ds. Regulacji Leków i Produktów Zdrowotnych (MHRA), aby zatwierdzić szczepionkę COVID-19 firm Pfizer i BioNTech do użytku. Jest to następstwem wielomiesięcznych rygorystycznych badań klinicznych i dokładnej analizy danych przez ekspertów z MHRA, którzy stwierdzili, że szczepionka ta spełnia surowe normy bezpieczeństwa, jakości i skuteczności – czytamy w opublikowanym komunikacie brytyjskiego ministerstwa zdrowia

A w Polsce dalej jak w lesie

Źródło: wykop.pl

Rząd brytyjski robi dla swoich obywateli wszystko, aby jak najszybciej uchronić swych obywateli przed koronawirusem. Rozumie, że to jedyne wyjście, aby wszyscy wrócili do normalnego, dawnego życia. Dlatego jak najszybciej zdobyli szczepionkę, która zwiększy odporność.

A co robi nasz ukochany rząd? Zamiast walczyć o skuteczne szczepienia dla Polaków, rujnuje uczciwym ludziom biznesy, zamykając co się da i skazując pracowników na zwolnienia, bezrobocie i ubóstwo. A ostatnie otwieranie niektórych miejsc przez rząd jest pozbawione jakiejkolwiek logiki

Możemy jechać w góry na stoki narciarskie, ale nie możemy zameldować się w hotelu (chyba, że wybieramy się służbowo). Mamy możliwość zrobienia zakupów w galerii, ale nie możemy posiedzieć w restauracji czy barze, tylko zamawiać jedzenie na wynos. Możemy godzinę robić zakupy w dużym markecie, ale nie możemy przez godzinę ćwiczyć na siłowni czy w klubie fitness.

A może zamiast wprowadzać absurdalny lockdown i odbierać ludziom pracę i biznesy, lepiej pomyśleć o faktycznych działaniach promedycznych? O wsparciu finansowym szpitali, o dodatkowych miejscach dla chorych lub zakażonych, o zakupie niezbędnego sprzętu czy tak jak Brytyjczycy, o sprowadzeniu szczepionki przeciwko koronawirusowi?

Premier Morawiecki na konferencji ogłosił, że jego rząd złożył zamówienia na 45 mln dawek, nie wykluczając kupna dodatkowych szczepionek. Nie wiadomo jednak jak długo zajmie rządowi dostawa, a szkód gospodarczych i finansowych jakie wyrządził obywatelom, już nie cofnie.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź
  1. Promowanie szczepień które w żaden sposób nie są wiarygodnie przetestowane, może doprowadzić do większych problemów zdrowotnych i tym samym zapaści ekonomicznej. A jeśli będzie się do nich przymuszać to do totalnej anarchii.
    Jest to co najmniej lekkomyślne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nadia oleszczuk

Lewica chce zawłaszczyć Strajk Kobiet! Jej członkowie proponują absurdalne postulaty!

lukasz belter odpowiedzialnosc

Łukasz Belter (Odpowiedzialność) o polityce PiS: “Od kredytu zaufania w kryzys zaufania!”