w ,

WIGILIA: Policja będzie reagować, gdy ktoś naruszy obostrzenia

Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami z powodu pandemii koronawirusa w tym roku nie będziemy mogli spotkać się w święta Bożego Narodzenia w dużym gronie rodzinnym. Wprowadzone ograniczenia zakładają, że na wigilijną kolację będziemy mogli zaprosić maksymalnie pięć dodatkowych osób.

Rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka: W kwestii limitu gości wigilijnych liczymy na samodyscyplinę, ale pamiętajmy, że inspektorzy sanitarni i policjanci zobowiązani są reagować chociażby w związku ze zgłoszeniami od innych osób. Policja nie planuje działań prowadzonych pod specjalną nazwą, lecz może podejmować interwencje również z własnej inicjatywy.

  • Dodał, że policja jest zobowiązana reagować w przypadku chociażby zgłoszeń o łamaniu obostrzeń. – A takich zgłoszeń otrzymujemy dość dużo, co jest kolejnym przykładem tego, jak wielu naszych obywateli obawia się wirusa – podkreślił.
  • Policja liczy na „odpowiedzialność, samodyscyplinę i wzajemne zrozumienie ze strony osób, które będą spożywały wieczerzę wigilijną”.
  • Ciarka podkreślił jednocześnie, że jeśli policja otrzyma zgłoszenie o tym, że w budynku przebywa większa liczba osób niż dopuszczalna, to będzie musiała na takie zgłoszenie zareagować.

Policja otrzymuje dużo zgłoszeń o łamaniu obostrzeń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

OBYWATELSKIE NIEPOSŁUSZEŃSTWO. Kluby z Mariackiej otwierają się, pomimo obostrzeń.

Obywatelskie nieposłuszeństwo. Kluby z Mariackiej otwierają się, pomimo obostrzeń.

Szczepienie jest patriotycznym obowiązkiem- tłumaczy Premier

Szczepienie jest patriotycznym obowiązkiem- tłumaczy Premier