w

Wsparcie dla Warmii i Mazur? Może będzie, może nie będzie – domyśl się

Wsparcie dla Warmii i Mazur?

Do 14 marca województwo warmińsko-mazurskie jest obszarem szczególnie zagrożonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Z tego też powodu, zostały przywrócone restrykcje, które dosłownie chwile temu zniesiono. W województwie otworzyły się największe hotele – np. Hotel Gołębiewski, niestety, obiekty nie zdążyły się nawet rozkręcić i znowu je zamknięto.

  • Minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin zapowiedział specjalnie dla tego regionu 300 mln zł dodatkowego wsparcia.

Rzeczywiście, w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii pracujemy nad koncepcją takiej pomocy dla regionu, który został objęty szczególnymi obostrzeniami, a mówiąc precyzyjniej: wróciły tam obostrzenia sprzed paru tygodni – powiedział Gowin na konferencji prasowej

Ale to jest na razie propozycja naszego resortu, natomiast ostateczna decyzja będzie należała do całej Rady Ministrów – dodał wicepremier.

Rząd się wycofuje?

Problem polega na tym, że teraz rząd ma się z tej zapowiedzi wycofywać. „Od programu odcina się zarówno Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii dowodzone przez Jarosława Gowina, jak i Kancelaria Prezesa Rady Ministrów” – pisze RFM FM.

Rząd obiecuje, że przedłużone zostaną wszelkie programy, takie jak Tarcza Branżowa czy Tarczy Finansowa. Konkretów jednak brakuje, mimo wszelkich zapowiedzi, przedsiębiorcy z Warmii i Mazur są pozostawieni w niepewności. Są wielkie zapowiedzi, później nikt nic nie wie, a na samym końcu, decyzja i tak należy do Rady Ministrów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WHO: To nierealistyczne, aby pandemia skończyła się pod koniec 2021 roku

WHO: To nierealistyczne, aby pandemia skończyła się pod koniec 2021 roku

Przekop Mierzei Wiślanej. Miało być bogactwo, a wyszło jak zwykle – wydobyto 17kg bursztynu

Przekop Mierzei Wiślanej. Miało być bogactwo, a wyszło jak zwykle – wydobyto 17kg bursztynu