Rafał Trzaskowski fot flickr.com
w

Wybory prezydenckie z kandydatem KO? Podobno zebrał podpisy

Wybory prezydenckie odbędą się z kandydatem Koalicji Obywatelskiej? Jak donosi redakcja Dziennika Gazety Prawnej, Rafał Trzaskowski podobno uzbierał 100 tys. podpisów.

Dziennikarze DGP dowiedzieli się z nieoficjalnych źródeł, że komitet wyborczy Rafała Trzaskowskiego ma już ponad 100 tys. podpisów potrzebnych do zarejestrowania kandydata.

Sprawdź również: Kandydat KO chce cięcia kosztów i ustawy skromnościowej

Tempo w skali kraju mamy takie, że w jeden dzień zbieramy tyle, co w tydzień przy dotychczasowych kampaniach z różnych wyborów – deklarują anonimowi politycy PO w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną.

Rafał Trzaskowski krytykuje wydatki rządu.
fot. Wikimedia Commons

Gdy marszałek Sejmu Elżbieta Witek poinformowała, że wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca, formalnie komitety mogły rozpocząć akcję zbierania podpisów. Zgodnie z kalendarzem wyborczym Trzaskowski musiał zebrać przynajmniej 100 tys. podpisów do 10 czerwca. Jak zaznaczają komentatorzy polityczni, to wyjątkowo krótki czas na angaż potencjalnego elektoratu. 

W samej Warszawie zebraliśmy już kilkadziesiąt tysięcy podpisów. A na podstawie danych z kilku regionów widać, że przebiliśmy pułap 100 tys – mówi DGP osoba z otoczenia kandydata KO.

Jak na razie oficjalna strona trzaskowski2020.pl podaje liczbę 48 378 zweryfikowanych podpisów. Jest to stan na godzinę 11:00 5 czerwca.

wybory prezydenckie jednak z Trzaskowskim?
fot. screen/trzaskowski2020.pl

Wszyscy wiedzą, że zbiera się do 100 tys. plus ewentualnie 20-30 tys. zapasu. Jeśli już teraz pokażemy, że mamy wszystko dopięte, może się pojawić demobilizacja wśród wyborców. Dlatego chcemy podtrzymać obecną atmosferę. Ludzie się organizują, dzwonią, pytają. Dawno nie widzieliśmy takiego zrywu – przekonuje jeden ze współpracowników Rafała Trzaskowskiego.

Co ciekawe, rzecznik Platformy Obywatelskiej, Jan Grabiec nie potwierdza innej liczby zweryfikowanych podpisów niż ta widniejąca na stronie.

Sprawdź również: Szymon Hołownia zagrozi Dudzie? Gowin ocenia

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Białoruś zmienia szefa rządu.

  Białoruś z nowym premierem. Zadecydował prezydent

  Tczew: płacił kartą nieżyjącego ojca

  Tczew: Płacił kartą ojca, który nie żyje od 3 lat