w

Wyjazd na majówkę? Sanepid zapowiada zmasowane kontrole

Wyjazd na majówkę?


Główny inspektor sanitarny zapowiada kontrole w długi majowy weekend. Kontrolerzy służb sanitarnych będą sprawdzać m.in. czy hotele czekają na koniec obostrzeń i nie przyjmują przypadkiem żadnych gości. Zdaniem Krzysztofa Saczka, te dni będą kluczowe dla wygaszania trzeciej fali COVID-19 w Polsce.

  • Pierwszy majowy weekend będzie kluczowy dla tempa wychodzenia z trzeciej fali zachorowań na COVID-19. Sytuacja poprawiła się na tyle, że ogłoszono już konkretny plan luzowania obostrzeń, ale nie oznacza to, że Polacy mogą wyruszyć na majówkowe imprezy.
  • Główny inspektor sanitarny zapowiada z tego powodu kontrole w trakcie zbliżającego się długiego weekendu. Mają one mieć miejsce w punktach użyteczności publicznej i hotelach.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej – w przypadku prowadzenia działalności niezgodnie z przepisami rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem epidemii oraz naruszeń wymagań przepisów higieniczno-sanitarnych – będą podejmować działania zgodnie ze swoimi kompetencjami, a próby omijania zakazów lub ich lekceważenia – nie będą akceptowane – powiedział szef GIS Krzysztof Saczka PAP.

  • Hotele będą mogły przyjmować gości dopiero od 8 maja. Będą funkcjonowały w regule obłożenia 50 proc. – Strefy restauracyjne, wellness i spa będą w tych hotelach zamknięte – powiedział na konferencji na temat luzowania obostrzeń minister zdrowia Adam Niedzielski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O tym, że jednym z elementów Nowego Ładu ma być podniesienie kwoty wolnej od podatku mówi się od dawna. Już na początku marca do mediów wyciekła informacja, że przewiduje się podwyżkę kwoty wolnej do 30 tys. złotych - przez wiele tygodni ta informacja była powtarzana.

Nowy ład: Kwota wolna 30 tys. zł? Premier mówi o „8, 10, 15 tys. zł”

uczniowie protestują. nie chcą wracać do szkół. ponad 400 tysięcy podpisów

Szkoły protestują. Uczniowie nie chcą wracać do nauki stacjonarnej