w

Wypowiedź rzecznika Wodociągów Kieleckich: trollowanie TVP

Wypowiedź rzecznika Wodociągów Kieleckich: trollowanie TVP

Internet działa dynamicznie w przypadkach jeżeli materiał jest memogenny. Tak było z wypowiedzią Ziemowita Nowaka po jego wypowiedzi dla TVP3 KIELCE. Dziennikarz (no ciężko tak nazwać osobę pracującą dla telewizji publicznej, ale no…) zadaje pytanie o ostatnią awarie sieci wodociągowej. Rzecznik za każdym razem powtarza: Wodociągi Kieleckie w sposób wzrocowy usuwają awarię.

Trollowanie, ponieważ TVP manipuluje

Wypowiedź nie wynikała z braku kompetencji, ale była trollingiem państwowej telewizji, tłumaczy bohater nagrania, Ziemowit Nowak. Rzecznik opisał, że TVP przygotowując materiał o awariach sieci wodociągowej dopuściła się wielu manipulacji:

  • Ponieważ publiczna TVP3 Kielce dalej manipuluje, a w wyniku tej nagonki już pojawiły się pod moim adresem groźby śmierci, zmuszony jestem ujawnić, jak powstał inny zmanipulowany materiał na ten sam temat. Ukazał się na antenie TVP3 Kielce 21.01.2021 o godz. 18.30. Widzowie usłyszeli m.in. kłamstwo TVP3 Kielce, że „w poprzednich latach, mimo niskich temperatur, wodociągi tak często nie ulegały awarii”. Tymczasem ja udzieliłem wcześniej tej telewizji wywiadu, w którym wyraźnie powiedziałem, że z roku na rok liczba awarii maleje. A z materiału TVP3 Kielce dowiedziałem się, że czarne jest białe, a białe jest czarne.
  • Umawiając się na wywiad, wyraźnie powiedziałem, że porównywanie sieci Wodociągów Kieleckich do sieci MPEC, oraz awarii występujących w tych sieciach, jest nieuprawnione. Jaki TVP3 Kielce z tego wyciągnęła wniosek? Oczywiście porównała obie te spółki, manipulując poprzez pominięcie moich wypowiedzi. W ten nierzetelny sposób TVP3 Kielce wywołała u telewidza wrażenie, że MPEC doskonale radzi sobie z awariami, a Wodociągi Kieleckie nie.
  • Autorka materiału poprosiła mnie o przesłanie listy planowanych przez Wodociągi Kieleckie modernizacji sieci wodociągowej. Dostała taką listę mailem, było na niej 17 pozycji. Siedemnaście! Ile TVP3 Kielce wymieniła w swoim materiale? Dwie. Tak manipuluje TVP3 Kielce, nazywana telewizją publiczną. Wnioski wyciągnijcie Państwo sami.
zn3
zn2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przecież jest tak dobrze: NAJGORSZA RECESJA 30 LAT – dane GUS

Przecież jest tak dobrze: NAJGORSZA RECESJA 30 LAT – dane GUS

Jarosław Kaczyński tłumaczy zakup respiratorów od handlarza bronią