w

Wypowiedź rzecznika Wodociągów Kieleckich: trollowanie TVP

Internet działa dynamicznie w przypadkach jeżeli materiał jest memogenny. Tak było z wypowiedzią Ziemowita Nowaka po jego wypowiedzi dla TVP3 KIELCE. Dziennikarz (no ciężko tak nazwać osobę pracującą dla telewizji publicznej, ale no…) zadaje pytanie o ostatnią awarie sieci wodociągowej. Rzecznik za każdym razem powtarza: Wodociągi Kieleckie w sposób wzrocowy usuwają awarię.

Trollowanie, ponieważ TVP manipuluje

Wypowiedź nie wynikała z braku kompetencji, ale była trollingiem państwowej telewizji, tłumaczy bohater nagrania, Ziemowit Nowak. Rzecznik opisał, że TVP przygotowując materiał o awariach sieci wodociągowej dopuściła się wielu manipulacji:

  • Ponieważ publiczna TVP3 Kielce dalej manipuluje, a w wyniku tej nagonki już pojawiły się pod moim adresem groźby śmierci, zmuszony jestem ujawnić, jak powstał inny zmanipulowany materiał na ten sam temat. Ukazał się na antenie TVP3 Kielce 21.01.2021 o godz. 18.30. Widzowie usłyszeli m.in. kłamstwo TVP3 Kielce, że „w poprzednich latach, mimo niskich temperatur, wodociągi tak często nie ulegały awarii”. Tymczasem ja udzieliłem wcześniej tej telewizji wywiadu, w którym wyraźnie powiedziałem, że z roku na rok liczba awarii maleje. A z materiału TVP3 Kielce dowiedziałem się, że czarne jest białe, a białe jest czarne.
  • Umawiając się na wywiad, wyraźnie powiedziałem, że porównywanie sieci Wodociągów Kieleckich do sieci MPEC, oraz awarii występujących w tych sieciach, jest nieuprawnione. Jaki TVP3 Kielce z tego wyciągnęła wniosek? Oczywiście porównała obie te spółki, manipulując poprzez pominięcie moich wypowiedzi. W ten nierzetelny sposób TVP3 Kielce wywołała u telewidza wrażenie, że MPEC doskonale radzi sobie z awariami, a Wodociągi Kieleckie nie.
  • Autorka materiału poprosiła mnie o przesłanie listy planowanych przez Wodociągi Kieleckie modernizacji sieci wodociągowej. Dostała taką listę mailem, było na niej 17 pozycji. Siedemnaście! Ile TVP3 Kielce wymieniła w swoim materiale? Dwie. Tak manipuluje TVP3 Kielce, nazywana telewizją publiczną. Wnioski wyciągnijcie Państwo sami.
zn3
zn2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przecież jest tak dobrze: NAJGORSZA RECESJA 30 LAT – dane GUS

Przecież jest tak dobrze: NAJGORSZA RECESJA 30 LAT – dane GUS

Jarosław Kaczyński tłumaczy zakup respiratorów od handlarza bronią

Jarosław Kaczyński tłumaczy zakup respiratorów od handlarza bronią