w ,

Żałosne tłumaczenie księdza pedofila! Twierdzi, że chłopiec wyzywająco się ubierał!

ksiadz pedofil chodziez

Ostatnio głośno zrobiło się w sprawie księdza Krzysztofa G., który pełnił w Chodzieży posługę kapłańską. W dawnych latach, od 2001 do 2012 roku, kapłan miał wykorzystywać seksualnie jednego z ministrantów. Księdzu zarzucono nie tylko gwałt, ale także przemoc fizyczną wobec chłopaka.

Mimo, że w październiku ubiegłego roku – jak podała Gazeta Wyborcza – odebrano księdzu stan kapłański, inni księża nie widzieli przeszkód, by zatrudnić go później jako magazyniera w diecezjalnym archiwum.

Śledztwo w sprawie zachowań księdza zostało już zakończone. Zatrzymany ksiądz przyznał, że jest homoseksualistą, jednak nie przyznał się do popełnienia zabronionych czynów na tle seksualnym. Ofiara molestowania cieszy się z faktu, że duchowny stanie przed sądem i odpowie za wyrządzone krzywdy.

Oburzające są nie tylko same czyny zatrzymanego księdza, ale jego tłumaczenia! Kapłan stwierdził, że chłopiec ubierał się wyzywająco i prowokował seksualnie. Winowajcą aktów miałby być z perspektywy zatrzymanego wyłącznie chłopiec.

Brak słów

ks pedofil skandal
Źródło: Archidiecezja Warszawska

Niby jak chłopiec mógłby prowokować księdza seksualnie? Czy z własnej woli robiłby coś takiego przez 10 lat? Nie wiadomo, czy bardziej oburzające jest zatajanie tak poważnych przestępstw przez kilkanaście, nawet kilkadziesiąt lat przez władze kurii, czy próby zwalania winy na ofiary przez kapłanów.

Takie tłumaczenia są bardzo krzywdzące dla ofiary, jego rodziny i zniechęcają ludzi do uczestnictwa w nabożeństwach duchowych. Im więcej tego typu spraw, które zbyt późno są rozwiązywane, tym mniejsze przywiązanie ludzi do samej wiary.

Coraz więcej ludzi zaczyna traktować kościół jako przestępczą instytucję, która jedyne co potrafi to manipulować i niszczyć. Kiedy słucha się księży, mówiących o abstynencji seksualnej i konieczności życia w czystości, a po chwili słyszy się o aferze pedofilskiej z ich udziałem, można odnieść wrażenie, że religia jest faktycznie niczym innym jak opium dla ludu.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tymczasem w cyr… znaczy Sejmie: “siadaj pajacu”- Ryszard Terlecki

Tymczasem w cyr… znaczy Sejmie: “siadaj pajacu”- Ryszard Terlecki

Koniec LOCKDOWNU! VETO mówi dość! Podpisz PETYCJĘ

Koniec LOCKDOWNU! VETO mówi dość! Podpisz PETYCJĘ