w

ZapytajSanepid – poseł wysyła pisma, które urzędnicy wyrzucili do kosza. Tym razem będą musieli odpowiedzieć

ZapytajSanepid – Konrad Berkowicz osobiście wysyła zapytania internautów.

Jakiś czas temu ruszyła akcja „Zapytaj Sanepid”, w ramach której każdy chętny mógł wygenerować i wysłać wniosek o dostęp do informacji publicznej do wybranych przez siebie stacji powiatowych.

  • Główny Inspektor Sanitarny, oświadczył, że Sanepid nie będzie odpowiadał na złożone wnioski. W złożonych wnioskach pytano bowiem o warunki zabezpieczenia służb dokonujących kontroli. Przedsiębiorcy obawiają się, że liczne kontrole mogą zaszkodzić zdrowiu i życiu klientów.
  • Sanepid powinien odpowiedzieć na każde pytanie. Mimo wszystko, urzędnicy nie potraktowali sprawy poważnie i postanowili zapytania przedsiębiorców wyrzucić do kosza, łamiąc przy tym ustawę o dostępie do informacji publicznej.

Tym razem będzie inaczej. Konrad Berkowicz wziął sprawy w swoje ręce i postanowił wszystkie te pytania zadać na piśmie, w imieniu obywateli, w ramach interwencji poselskiej. Sanepid ma obowiązek na nie odpowiedzieć.

  • Poseł wraz ze swoją pomocą, zebrał 564 unikalnych pytań, które zostaną wysłane do 340 sanepidów.

„Ja nie znoszę biurokracji, ale jak ta biurokracja może zaszkodzić sanepidowi to z wielką przyjemnością się jej oddam […] życzę pracownikom sanepidu dużo zajęć, aby nie mieli czasu na gnębienie przedsiębiorców – mówi Konrad Berkowicz”

2 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Na taką Konfederację wyborcy oddali głos w tym ja. Może w końcu niektórzy zobaczą, że jest w Polsce partia, która ma na uwadze interesy małego i średniego biznesu.

    • Także głosowałem na konfederację , a na Korwina od lat 12. Ale z konfederacja jest problem taki, że nie mają spójnego programu politycznego. Czego innego chcą narodowcy a czego innego Korwinisci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nikomu nie zakażę dalszej działalności – mówi burmistrz Mikołajek

Nikomu nie zakażę dalszej działalności – mówi burmistrz Mikołajek

WOLNE PIONY: Top 10 najlepszych graczy szachowych na świecie

WOLNE PIONY: Top 10 najlepszych graczy szachowych na świecie