w ,

Zatrzymano czterech policjantów w Szczecinie! Nadużywali władzy

policja szczecin

W miniony weekend, funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych zatrzymano czterech policjantów. Jak podaje Onet, jeden z nich miał użyć siły do tego stopnia, że doszło do uszkodzenia ciała. Pozostała trójka ma odpowiedzieć za przekroczenie uprawnień oraz poświadczenie nieprawdy.

Interwencja została nagrana, a materiał filmowy trafił do funkcjonariuszy BSW, którzy dokonali zatrzymania. Śledztwo w tej sprawie zostało podjęte przez prokuraturę. Sprawa wniosku o areszt dla podejrzanych jest niepewna.

Cała czwórka przebywa w izbie zatrzymań i jest do dyspozycji prokuratury. Usłyszeli już zarzuty. – Troje funkcjonariuszy usłyszało zarzut przekroczenia uprawnień oraz poświadczenie nieprawdy. Natomiast czwarty poza powyższymi zarzutami również spowodowania uszczerbku na zdrowiu – powiedziała Alicja Macugoska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie

Czy to czas na AKAP?

Anarcho Capitalist Flag

Mało kto potrafi sobie wyobrazić instytucję policji, funkcjonującą prywatnie. Jednak z drugiej strony, gdyby obywatele bezpośrednio płacili policjantom za pełnione przez nich obowiązki, ochrona bezpieczeństwa wyglądałaby zupełnie inaczej. Nieefektywni i szkodliwi policjanci nie pracowaliby na dłuższą metę, bo za złą pracę byliby zwalniani albo pozbawiani pieniędzy.

Kiedy mamy kucharza, który serwuje klientom kiepskie jedzenie i nie przyjmuje krytycznych uwag, szef restauracji nie zastanawia się nad jego zwolnieniem, tylko po nieudanym okresie próbnym go zwalnia i zatrudnia kogoś innego. Policjanci, którzy często nadużywają władzy, nie ponoszą żadnej odpowiedzialności. Obywatele skarżą się na ich działania, ale nie mogą wpłynąć na ich organizację pracy.

Niezależnie od stosunku do doktryn politycznych, trzeba przyznać, że policja jest bardziej uprzywilejowana niż np. pracownicy obsługi klienta. Ci drudzy za nieefektywność czy nadużycia mogą zostać pozbawieni pracy, w ramach rynkowych mechanizmów i etyki. Ci pierwsi często bywają nietykalni.

Niedawno policja zachowywała się skandalicznie w stosunku do uczestników Strajku Kobiet. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zagroził, że wstrzyma finansowanie policji w Warszawie, jeśli ta będzie się nadal zachowywała wrogo w stosunku do protestujących. Sami obywatele nie mogą ich ani zwalniać ani decydować o ich zarobkach, jak gdy zatrudniają pracownika w firmie i obserwują jego działania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kaufland, Eurocash i Intermarche pod ostrzałem. UOKiK wysuwa podejrzenia.

Kaufland, Eurocash i Intermarche pod ostrzałem. UOKiK wysuwa podejrzenia.

Perspektywy dla budżetu państwa nie wyglądają zbyt korzystnie

Perspektywy dla budżetu państwa nie wyglądają zbyt korzystnie