w

Zmiany w obostrzeniach? Rzecznik ministra zdrowia nie wyklucza

Jakie zmiany w obostrzeniach?

Średnio na dobę notujemy 4,1 tys. nowych zakażeń, ostatniej doby mamy spadek o ok. 20 proc. Jeżeli nadal będziemy szli tym trendem, możliwe jest przyśpieszenie pewnych aspektów luzowania obostrzeń – powiedział rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

  • Rząd etapami luzuje obostrzenia. Od minionej soboty (8 maja) hotele i pensjonaty mogą przyjmować gości, choć na razie tylko maksymalnie w połowie pokojów. Od najbliższej soboty (15 maja) czeka nas pożegnanie z zakrywaniem ust i nosa na świeżym powietrzu oraz powrót klientów do restauracyjnych ogródków. Dłużej musimy poczekać, żeby np. pójść do teatru czy poćwiczyć w klubie fitness.

O możliwość przyśpieszenia luzowania obostrzeń (np. w przypadku klubów fitness) rzecznik Ministerstwa Zdrowia pytany był w programie Onet Rano. Wojciech Andrusiewicz podkreślił, że wszystko będzie zależało od odnotowywanych w tym tygodniu zakażeń koronawirusem. – Dzisiaj jesteśmy na średniej dobowej w granicach 4,1 tys. zakażeń, to już jest bardzo niska średnia. Jeszcze kilka tygodni temu notowaliśmy po 35 tys. zakażeń średnio na dobę – mówił.

  • Rzecznik resortu zdrowia dodał, że ostatniej doby zanotowano spadek zakażeń o około 20 proc. – Jeżeli nadal będziemy szli tym trendem, oczywiście możliwe jest przyśpieszenie pewnych aspektów luzowania. Nie byłbym pewien, czy akurat będzie to dotyczyło branży fitness, więc nie chciałbym obiecywać – powiedział Andrusiewicz.
  • Zaznaczył, że kontakty na salach fitness czy na siłowni są bliskie i możliwość transmisji wirusa jest największa. – Ale na pewno zastanawiamy się nad tym, czy możliwe jest poprzesuwanie niektórych terminów luzowania obostrzeń – podkreślił rzecznik MZ.

ŹRÓDŁO: PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rekordowe zainteresowanie kredytami hipotecznymi. Polacy się zadłużają

Rekordowe zainteresowanie kredytami hipotecznymi. Polacy się zadłużają

mBank pobierał opłaty, których nie powinien. Zwróci klientom pieniądze

mBank pobierał opłaty, których nie powinien. Zwróci klientom pieniądze