w

22-latek sprzedaje swoje zdjęcia jako NFT. Selfie warte miliony

NFT to technologia, która prawdopodobnie zostanie z nami na dłużej. Zastosowań niewymienialnych tokenów jest naprawdę dużo. Jednak na rynku w obecnym stadium dzieje się wiele dziwnych rzeczy. Dobrym przykładem jest 22-latek, który wystawił swoje zdjęcia jako NFT. Zarobił na nich ogromne pieniądze.

22-latek sprzedaje swoje zdjęcia jako NFT

Sultan Gustaf Al Ghozali to 22 letni student informatyki z Semarang w Indonezji. Ghozali robił sobie zdjęcia przez pięć lat – pomiędzy 18 a 22 rokiem życia. Jak podkreśla – wszystko po to, aby spojrzeć wstecz na swoją podróż po ukończeniu studiów. Student wykonał łącznie prawie 1000 fotografii.

Jego zdjęcia były robione na siedząco lub stojąco przed jego komputerem, które następnie zostały przekształcone w NFT i przesłane do OpenSea w grudniu 2021 roku.

Na samym początku student ustalił cenę za każde NFT selfie na 3 dolary, nie spodziewając się zainteresowania ze strony poważnych nabywców.

image 287

Ceny zdjęć wystrzeliły

Wbrew jego najśmielszym oczekiwaniom, oferta NFT Ghozali’ego wybuchła, gdy użytkownicy Twittera okazali wsparcie poprzez zakup i wprowadzenie oferty na rynek.

W szczytowym momencie, selfie NFT Ghozali’ego sprzedawały się za 0,9 ETH, warte około 3 000 dolarów. Kolekcja Ghozali osiągnęła następnie łączny wolumen obrotu w wysokości 317 etherów, co stanowi równowartość ponad 1 miliona dolarów. Młody artysta dokonał również swojej pierwszej płatności podatkowej na podstawie tego dochodu za pośrednictwem OpenSea.

  • Kolekcja studenta osiągnęła 366 ethereum obrotu, co w przybliżeniu daje nam 4,7 miliona złotych.
https://veto.media/tesla-i-elon-musk-wprowadza-platnosc-dogecoinem/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kancelaria prezydenta min

Andrzej Duda: Wszelkie niedopatrzenia Polskiego Ładu trzeba jak najszybciej poprawić

wladza dba o ludzi

Sondaż: Polacy nie wiedzą, ile w związku z Polskim Ładem wyniosą ich pensje