Metaverse media and virtual reality technology as internet futuristic streaming symbol with VR computing and augmented reality as a computer programs concept in a 3D illustration style.
w

Inwestycja w metaverse? Oto 3 projekty kryptowalutowe z tej branży, którymi można się zainteresować

Aktualnie w świecie inwestycji nic nie generuje takich kontrowersji jak dyskusja na temat przyszłości metaverse. Wszystkie oczy są zwrócone właśnie w kierunku tego trendu. Z jednej strony mamy duże spółki giełdowe, a z drugiej projekty kryptowalutowe, które dostrzegają w nowej technologii ogromne możliwości rozwoju. W poniższym artykule przedstawimy 3 duże kryptowaluty, które dają nam ekspozycję na metaverse.

  • Według Matthew Balla, dyrektora generalnego firmy Epyllion, metawers to „okazja o wartości od 10 bilionów do 30 bilionów dolarów, która pojawi się w ciągu dekady lub półtorej dekady”.

The Sandbox

The Sandbox jest grą play-to-earn zbudowaną na blockchainie Ethereum. SAND, podstawowy token gry, może być używany do zakupu cyfrowych działek, jak również do zakupu towarów w grze lub dostosowania awatara. Tokeny SAND mogą być również stakowane.

The Sandbox pozwala użytkownikom na różne sposoby zarabiania. W tym na wynajmowaniu swoich cyfrowych aktywów, tworzeniu gier na swoich cyfrowych ziemiach, zarabianiu nagród poprzez granie w gry na ziemiach innych użytkowników, a nawet sprzedawaniu aktywów na cyfrowym rynku.

989aed5ecc504b6aac98e80f834a58a7

image 321
Źródło: Crypto.com

Decentraland

Kolejną kryptowalutą metaverse jest Decentraland (MANA). W ciągu ostatniego roku przyniosła ona inwestorom aż 1117,10% zysku.

Dzięki wykorzystaniu ogromnego potencjału, jaki niosą ze sobą NFT oraz możliwości blockchain Ethereum, Decentraland staje się wiodącą zdecentralizowaną grą wirtualnej rzeczywistości, która przypomina wirtualny rynek nieruchomości.

Gra jest stale rozwijana o nowe interakcje i animacje, które zachęcają użytkowników do rozbudowy swoich terenów, jak również do odwiedzania innych użytkowników w grze. Podobnie jak w przypadku The Sandbox, użytkownicy Decentraland mają możliwość spieniężenia swoich tokenów LAND, które są wyceniane w MANA, poprzez sprzedaż ich na rynku lub wymianę poprzez interakcję w grze.

Atrakcyjność tego modelu polega na tym, że aktualizacje oprogramowania Decentraland są wykonywane poprzez inteligentne kontrakty (tj. protokoły, które weryfikują, ułatwiają i egzekwują negocjacje kontraktu). Dlatego też, te aktualizacje pozwalają posiadaczom MANA głosować na wszelkie potencjalne zmiany w polityce. Krótko mówiąc, użytkownicy naprawdę mają wpływ na przyszły kierunek projektu.

24093434 20144722 bar 01 article 1600x800
image 324

Axie Infinity

Trzecią kryptowalutą metaverse, jest Axie Infinity (AXS). W ciągu ostatniego roku przyniosła ona inwestorom 4672,13% zysku.

Mówiąc dokładniej, Axie Infinity to gra i ekosystem NFT zbudowany na blockchainie Ethereum. Jego natywnymi kryptowalutami są tokeny ERC-20 Axie Infinity Shard (AXS) i Smooth Love Potion (SLP). AXS to token zarządzania, a SLP służy do tworzenia nowych Axies.

Jego rozgrywka oferuje inne możliwości niż The Sandbox i Decentraland. W tej grze play-to-earn użytkownicy zbierają, wychowują, hodują, ulepszają i walczą z potworami znanymi jako Axies. Użytkownik potrzebuje trzech Axies, zanim będzie mógł ruszyć do walki, a zwycięzca otrzymuje punkty doświadczenia, które może wykorzystać do ulepszenia różnych aspektów swoich Axies.

Tak jak ziemia cyfrowa jest przechowywana jako NFT w The Sandbox i Decentraland, każdy Axie jest unikalnym NFT, który użytkownik posiada. Axie mogą być używane w grze lub spieniężane poprzez sprzedaż na rynku.

Axie Infinity
image 323

Chcąc zainwestować w kryptowaluty lub NFT możesz skorzystać z Crypto.com

Przedstawione treści są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opracowanie to jest chronione zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 roku O prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.Nr24,poz.83). Wpis autora ma charakter edukacyjny. Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie opracowania.

https://veto.media/inwestycja-w-metaverse-3-duze-spolki/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 9zg15SaixDOdqqeMNa8i1g

Ta kryptowaluta ma szansę zostać następcą Ethereum

polygon sixteen nine

Przyszłość Polygon. Okazja do zakupu?