w

Powrót Wagnerowca z wojny. Zamordował 6 osób, nastepnie spalił ich domy

37-letni Igor Sofonov, weteran grupy Wagner PMC – prywatnej armii Jewgienija Prigożyna, został oskarżony o zamordowanie sześciu osób w niewielkiej wiosce Derevyanoe w Republice Karelia.

Noc z 1 na 2 sierpnia 2023 r. była tragiczna dla mieszkańców wioski Derevyanoe, niedaleko regionalnej stolicy Petrozavodsk w Rosji. Sześć osób – pięciu mężczyzn i kobieta – zostało zamordowanych. Byli wagnerowcy najpierw zamordowali starszego mężczyznę i jego syna, podpalili ich dom, a następnie udali się do kolejnej rodziny. Tam zamordowali dwóch niepełnosprawnych braci, ich siostrę oraz odwiedzającego ich gościa, po czym podpalili także ten dom.

Igor Sofonov

Sprawcy zostali zatrzymani niemal natychmiast. Okazało się, że to dwaj mieszkańcy Karelii, Maxim Bochkaryov i Igor Sofonov. Obaj byli recydywistami. Zgodnie z danymi sądowymi, Bochkaryov został skazany za kradzież, kradzież samochodów, napady, gwałt i napaść seksualną. Igor Sofonov odsiadywał wyroki za kradzieże, napady i próby morderstwa.

Alarmujące jest to, że inni najemnicy z grupy Wagnera pojawili się niedawno na granicy polsko-białoruskiej, co rodzi pytania o możliwość prowokacji i przyszłe zagrożenia

Co stanie się z Sofonovem po aresztowaniu i skazaniu. Czy zostanie uwięziony, czy może znowu zostanie skierowany na front jako najemnik? Nie wiemy tego, ale się domyślamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przyszlosc Bezgotowkowa. Od 1 stycznia 2024 na duze zakupy tylko z karta 2

Przyszłość bezgotówkowa. Od 1 stycznia 2024 na duże zakupy tylko z kartą?

krugerrand 1 uncja zlota 1

Bezpieczne inwestowanie w złoto. 5 najsłynniejszych złotych monet 1 uncjowych, które należy znać