w

Jak nie generować obowiązku podatkowego w kryptowalutach? Oto 5 stablecoinów, którymi można się zainteresować

Każdy z nas z pewnością chciał kiedyś spieniężyć swoje kryptowaluty. Jednak faktem jest, że wychodząc do walut fiducjarnych powstaje na nas obowiązek podatkowy. Ratunkiem są tutaj stablecoiny, które są uznawane jako kryptowaluty. Możemy więc w łatwy sposób wyjść tymczasowo ze swojej inwestycji nie generując na siebie obowiązku podatkowego. Stablecoiny są też bardzo przydatne w przypadku arbitrażu, do czego pierwotnie powstały. Idea stablecoinów została po raz pierwszy zaproponowana w białej księdze opublikowanej online przez J.R. Willetta w 2012 roku. Od czasu ich powstania, zaczęły one zyskiwać na popularności. Oto lista „najlepszych stablecoinów” w tej kategorii.

Tether (USDT)

Pierwotnie założony w 2014 roku jako Realcoin, Tether jest najbardziej popularnym stable coinem. Tether jest stablecoinem opartym na fiat. Innymi słowy, każda moneta jest mniej więcej równa wartości jednego dolara amerykańskiego. Oznacza to, że monety mogą być zawsze wymieniane na równą wartość w dolarach amerykańskich.

image 346

Dai (DAI)

Dai (DAI) to oparta na Ethereum (ETH) zdecentralizowana waluta typu stablecoin dążąca do utrzymania wartości 1,00 USD. W przeciwieństwie do scentralizowanych walut stablecoins, Dai nie jest powiązany z dolarami USA przechowywanymi na koncie bankowym. Jest natomiast zabezpieczony na platformie Maker. W przypadku aktualizacji lub zamknięcia systemu kredytowego Dai posiadacze Dai mogą być zmuszeni do przewalutowania Dai na Ethereum za pośrednictwem platformy Maker.

image 348

Binance USD (BUSD)

Kolejny pretendent do miana najlepszego stablecoina, z kapitalizacją rynkową wynoszącą ponad 14 miliardów dolarów, BUSD jest trzecim co do wielkości stablecoinem na świecie. W sierpniu 2020 roku BUSD został „wpisany na zieloną listę” przez Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork. Dla inwestorów oznacza to cztery rzeczy.

Po pierwsze, Paxos Trust Co – partner Binance stojący za BUSD – ma wystarczające rezerwy, aby pokryć każdą istniejącą monetę BUSD. Po drugie, regulatorzy czuwają nad rezerwami zabezpieczającymi te monety. Po trzecie, wszystkie rezerwy muszą być przechowywane w wiarygodnych formach, takich jak instrumenty skarbowe Stanów Zjednoczonych i rachunki bankowe ubezpieczone przez Federal Deposit Insurance Corp. I wreszcie, rezerwy tokenów są całkowicie oddzielone od aktywów korporacyjnych. Oznacza to, że są one oddzielone od wszelkich udziałów, które Paxos może zadeklarować we wnioskach o upadłość, co sprawia, że monety są jeszcze bardziej bezpieczne dla inwestorów.

image 347

USD Coin (USDC)

Założona w połączeniu z giełdą kryptowalutową Coinbase Global Inc. (ticker: COIN) i firmą Bitcoin Bitmain Technologies Inc, USDC – podobnie jak wiele monet zawartych na tej liście stablecoins – jest powiązany z dolarem amerykańskim. Wydany we wrześniu 2018 roku, USDC ma obecną kapitalizację rynkową w wysokości ponad 42 miliardów dolarów, co czyni go drugim co do wielkości stablecoinem według kapitalizacji rynkowej. Rezerwy USDC są poświadczane co miesiąc przez Grant Thornton LLP, firmę księgową z siedzibą w Chicago

image 349

TerraUSD (UST)

Zgodnie z białą księgą TerraUSD, celem tej monety jest pozostanie „zarówno stabilną cenowo, jak i napędzaną wzrostem”. Protokół TerraUSD jest stabilizowany przez własną rodzimą kryptowalutę Terra. Sposób, w jaki to działa, jest dość prosty. Protokoły platformy Terra zachęcają użytkowników do osiągania zysków o niezwykle niskim ryzyku, gdy cena TerraUSD jest inna niż 1 USD; poprzez powiązanie TerraUSD z regularną monetą Terra (LUNA) i umożliwienie wymiany LUNA na UST lub dolary (i odwrotnie), więcej UST jest tworzone, gdy jego cena wzrasta powyżej dolara, podczas gdy pula UST zaczyna się kurczyć, gdy jego cena jest poniżej dolara, wprowadzając równowagę. Takie podejście utrzymuje cenę TerraUSD na stabilnym poziomie w stosunku do dolara.

image 350

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kryptowaluty

Atak hakerski na giełdę i kradzież środków o wartości 3,6 mld USD – Tygodniowy przegląd rynku kryptowalut

1 9zg15SaixDOdqqeMNa8i1g

Ta kryptowaluta ma szansę zostać następcą Ethereum