w

3 filmy o inwestowaniu i biznesie, które warto zobaczyć – przyjemne z pożytecznym

3 FILMY O INWESTOWANIU I BIZNESIE!

Filmy o inwestowaniu i biznesie potrafią w bardzo prosty sposób otworzyć widzom oczy. Bez wątpienia, łatwiej jest obejrzeć wielką produkcję niż na własną rękę analizować pewne historie. W poniższym materiale przedstawimy wam 3 filmy o inwestowaniu i biznesie, które na pewno wywołają u was wiele refleksji. Zapraszamy!

1. THE BIG SHORT

Pierwszym filmem o inwestowaniu w naszym zestawieniu jest produkcja z 2015 roku, która miała swoją premierę 11 grudnia 2015r. Film jest opowieścią o przyczynach kryzysu finansowego z lat 2007-2008, który był spowodowany pęknięciem bańki kredytowej.

Film jest oparty na książce Michaela Lewisa. The Big Short” opowiada o tym, jak kilku traderów i menedżerów funduszy hedgingowych zbiło fortuny, widząc nadchodzące załamanie na rynku mieszkaniowym. Film jest niezwykle wciągający – wszystkie fachowe pojęcia wytłumaczone są w prosty sposób. Aktorem pierwszego planu jest oczywiście Christian Bale, który wcielił się w Michaela Burry’ego.

Burry już w 2005 roku zaczął skupiać się na rynku pożyczek hipotecznych wysokiego ryzyka (tzw. subprime credit). Jego analizy okazały się być trafne. W 2008 roku zarobił setki milionów dolarów… ale droga do tego sukcesu była niezwykle kręta i trudna.

michael burry big short
Kadr z filmu The Big Short. Michael Burry.

2. MCIMPERIUM

Drugim filmem jest opowieść o symbolu amerykańskiego kapitalizmu, czyli McDonald’s. Historia ta opowiada nam o kulisach powstawania tego gigantycznego przedsiębiorstwa, możemy nawet powiedzieć, że jest to klasyczne „od zera do milionera”. W filmie widzimy z czym wiąże się wielki biznes i jakie kroki trzeba czasami podejmować. Historia mówi nam jasno – nie zawsze jest to „czysta gra”. Głównym bohaterem jest Ray Kroc, który już od pierwszej styczności z restauracją braci McDonaldów, zapragnął ogromnego sukcesu.

„McImperium” pokazuje w jaki sposób rodziło się królestwo franczyzy. Film streszcza nam również pewne zabiegi biznesowe, które są dla tej firmy podstawą jej działania. Produkcja bez wątpienia warta obejrzenia.

mc donalds
fot. materiały prasowe dystrybutora Forum Film

3. BYĆ JAK WARREN BUFFETT

Ostatnią produkcją w naszym zestawieniu jest film „Być jak Warren Buffett”, czyli opowieść o legendarnym już inwestorze, który od wielu lat utrzymuje się na szczytach najbogatszych ludzie na świecie. Historia opowiada nam o Buffecie i jego żelaznych zasadach. W filmie możemy poznać miliardera i jego nawyki, dzięki m.in. którym postanowił przekazać ogromną część swojej fortuny na cele charytatywne.

Dokument opowiada o życiu i karierze Warrena Buffetta, który jest powszechnie uważany za jednego z najbardziej skutecznych i wpływowych inwestorów XX i XXI wieku.

Buffett przeprowadza obszerne wywiady na temat swojego wychowania, wczesnych doświadczeń z matematyką i zainteresowania inwestowaniem, a także czasu, gdy jako młody dorosły uczył się pod okiem Benjamina Grahama zasad inwestowania w wartość.

W wywiadach pojawiają się przyjaciele, rodzina i współpracownicy Buffetta, w tym jego żona Susan Buffett i wieloletni partner biznesowy Charlie Munger.

jak inwestowac jak warren buffett
fot: Warren Buffett

Zobacz także: Warren Buffett obchodzi 91 urodziny. TOP 10 cytatów wyroczni z Omaha


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

EBC: Oczekiwane spowolnienie tempa miesięcznego skupu aktywów w ramach PEPP

EBC: Oczekiwane spowolnienie tempa miesięcznego skupu aktywów w ramach PEPP

Nie stopy procentowe, a pensje poszły w górę. Duże podwyżki dla członków RPP

Inflacja w Polsce rośnie, a członkowie RPP podnoszą sobie pensje