w ,

42 proc. pytanych chwali kupno Polska Press przez Orlen. Czy Polacy chcą państwowych mediów?

42 proc. pytanych chwali kupno Polska Press przez Orlen. Czy Polacy chcą państwowych mediów?

Orlen rozszerza działalność

17,5 milionów użytkowników, 20 lokalnych dzienników, 120 tygodników i 500 portali internetowych– niebawem przejmie spółka skarbu państwa.

  • Informacja okazała się być dosyć głośna, duża część Polaków skandowała, że “tak być nie może”, “media muszą pozostać wolne”.

Polacy chcą państwowych mediów?

Agencja Publicon wspólnie z Instytutem Badawczym IPC zbadali, jak oceniane jest przejęcie przez Orlen gazet regionalnych należących dotychczas do Grupy Polska Press.

  • W badaniu, które w dniach 9-10 grudnia przeprowadziła agencja Publicon wspólnie z IPC, wzięło udział 1000 osób. 52,2 proc. stanowiły kobiety. 42,2 proc. ankietowanych uznało, że to dobrze, a przeciwnego zdania było 27,8 proc. badanych. Z kolei, 30 proc. nie potrafiło wyrazić swojej opinii.
  • Dodatkowo, połowa badanych – 50,1 proc. – wskazała, że właścicielem mediów w Polsce powinny być firmy polskie. 45,3 proc. wskazało na kapitał mieszany (polsko-zagraniczny). Zdaniem jedynie 4,6 proc. powinien to być kapitał zagraniczny.

Wiarygodność i obiektywizm

W ankiecie, zadano również pytanie o wiarygodność i obiektywizm mediów. Za najbardziej wiarygodne media uznano: TVN (32,5 proc.), Polsat (28,5 proc.) oraz radio RMF FM (19,7 proc.).

  • Dalej były: Onet – 15,2 proc., TVP – 11,2 proc., Wp.pl – 11,1 proc., Radio Zet – 10,5 proc. Niemal co piąty respondent (19,7 proc.) wskazał, że w Polsce żadne medium nie jest wiarygodne. W opinii badanych najmniejszą rzetelnością charakteryzują się: „Sieci Prawdy” 1,2 proc., „Gość Niedzielny” – 2,1 proc. oraz Radio Maryja – 2,8 proc.

Wniosek do UOKiK już wpłynął. Przejęcie w toku.

Z informacji opublikowanych we wtorkowym komunikacie przez UOKiK wynika, że sam wniosek wpłynął do urzędu 10 grudnia tego roku. PKN Orlen działa, przejęcie już niedługo.

W skrócie: “Jak ja kocham życie, właśnie pije sobie kawkę w domu, prasa kupiona, najedzony hotdogiem z Orlenka. Nic mi więcej nie potrzeba, oglądam sobie TVP, kotek siedzi mi na kolanach, przypominam prasa kupiona, więc zero potrzeb, zero cudzych mediów, nie muszę z nikim walczyć, bo nie mam o co. Mam władzę mam tygodniki i bezpieczeństwo i prasa kupiona.”

ŹRÓDŁO

2 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Za mało propagandy sukcesu…
    A może właśnie w ten sposób zrealizowany będzie Wielki Reset, czyli odświeżony socjalizm ?
    W końcu trzeba odebrać ludziom własność, żeby za 20 nikt nic nie miał i był szczęśliwy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

maxresdefault 19

ZWAŁA KURSU CD Projekt Red po premierze CYBERPUNK 2077 – Co dalej?

rydzyk uroczystosci

Nie będzie kar za naruszenie obostrzeń dla organizatorów urodzin Radia Maryja