w ,

42 proc. pytanych chwali kupno Polska Press przez Orlen. Czy Polacy chcą państwowych mediów?

Orlen rozszerza działalność

17,5 milionów użytkowników, 20 lokalnych dzienników, 120 tygodników i 500 portali internetowych– niebawem przejmie spółka skarbu państwa.

 • Informacja okazała się być dosyć głośna, duża część Polaków skandowała, że „tak być nie może”, „media muszą pozostać wolne”.

Polacy chcą państwowych mediów?

Agencja Publicon wspólnie z Instytutem Badawczym IPC zbadali, jak oceniane jest przejęcie przez Orlen gazet regionalnych należących dotychczas do Grupy Polska Press.

 • W badaniu, które w dniach 9-10 grudnia przeprowadziła agencja Publicon wspólnie z IPC, wzięło udział 1000 osób. 52,2 proc. stanowiły kobiety. 42,2 proc. ankietowanych uznało, że to dobrze, a przeciwnego zdania było 27,8 proc. badanych. Z kolei, 30 proc. nie potrafiło wyrazić swojej opinii.
 • Dodatkowo, połowa badanych – 50,1 proc. – wskazała, że właścicielem mediów w Polsce powinny być firmy polskie. 45,3 proc. wskazało na kapitał mieszany (polsko-zagraniczny). Zdaniem jedynie 4,6 proc. powinien to być kapitał zagraniczny.

Wiarygodność i obiektywizm

W ankiecie, zadano również pytanie o wiarygodność i obiektywizm mediów. Za najbardziej wiarygodne media uznano: TVN (32,5 proc.), Polsat (28,5 proc.) oraz radio RMF FM (19,7 proc.).

 • Dalej były: Onet – 15,2 proc., TVP – 11,2 proc., Wp.pl – 11,1 proc., Radio Zet – 10,5 proc. Niemal co piąty respondent (19,7 proc.) wskazał, że w Polsce żadne medium nie jest wiarygodne. W opinii badanych najmniejszą rzetelnością charakteryzują się: „Sieci Prawdy” 1,2 proc., „Gość Niedzielny” – 2,1 proc. oraz Radio Maryja – 2,8 proc.

Wniosek do UOKiK już wpłynął. Przejęcie w toku.

Z informacji opublikowanych we wtorkowym komunikacie przez UOKiK wynika, że sam wniosek wpłynął do urzędu 10 grudnia tego roku. PKN Orlen działa, przejęcie już niedługo.

W skrócie: „Jak ja kocham życie, właśnie pije sobie kawkę w domu, prasa kupiona, najedzony hotdogiem z Orlenka. Nic mi więcej nie potrzeba, oglądam sobie TVP, kotek siedzi mi na kolanach, przypominam prasa kupiona, więc zero potrzeb, zero cudzych mediów, nie muszę z nikim walczyć, bo nie mam o co. Mam władzę mam tygodniki i bezpieczeństwo i prasa kupiona.”

ŹRÓDŁO

2 komentarze

Dodaj odpowiedź
 1. W ankiecie, zadano również pytanie o wiarygodność i obiektywizm mediów. Za najbardziej wiarygodne media uznano: TVN (32,5 proc.)

  XDDDDDDD

 2. Za mało propagandy sukcesu…
  A może właśnie w ten sposób zrealizowany będzie Wielki Reset, czyli odświeżony socjalizm ?
  W końcu trzeba odebrać ludziom własność, żeby za 20 nikt nic nie miał i był szczęśliwy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GUS PODAŁ DANE O INFLACJI KONSUMENCKIEJ W POLSCE. MAMY SIĘ O CO MARTWIĆ!

GUS PODAŁ DANE O INFLACJI KONSUMENCKIEJ W POLSCE. MAMY SIĘ O CO MARTWIĆ!

MAŁPKA WYKIWAŁA RZĄDZĄCYCH [ZOBACZ JAK]

MAŁPKA WYKIWAŁA RZĄDZĄCYCH [ZOBACZ JAK]