w ,

Allegro przejęło czeskie Mall Group za 881 mln euro! Euforia na akcjach spółki

Allegro przejmuje czeskie Mall Group:

Allegro przejmuje Mall Group a.s., jedną z największych platform e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej – poinformowała spółka w informacji prasowej.

Allegro podało w komunikacie, że kupuje 100 proc. udziałów w Mall Group oraz WE|DO od PPF, EC Investments i Rockaway Capital, za łączną kwotę 881 mln euro, opartej na wycenie firmy na poziomie 925 mln euro skorygowanej o dług 44 mln euro.

  • Cena może zostać podniesiona o nie więcej niż 50 mln euro na podstawie realizacji określonych celów krótkoterminowych.
  • Transakcja podlega standardowym procedurom uzyskiwania zgód od organów antymonopolowych i organów nadzoru. Jej finalizacja jest planowana na pierwsze półrocze 2022 roku.

Jak czytamy – przejmowany biznes obejmuje aktywa e-commerce Grupy Mall oraz aktywa logistyczne WE|DO w Czechach, Słowacji, Węgrzech, Słowenii, Chorwacji i Polsce. Na koniec roku finansowego kończącego się w marcu 2021 roku Grupa Mall osiągnęła na swoich serwisach sprzedaż 4,3 mld zł, marżę brutto na poziomie 14 proc. i dodatni poziom EBITDA.

  • Jak czytamy, planowane połączenie z Mall Group i WE|DO wzmocni pozycję Allegro jako wiodącej platformy e-commerce dla kupujących i sprzedających w regionie.

Komentarz prezesa:

Jak widzimy, Allegro chce rozszerzać swoją działalność mocno poza Polskę. Całą sprawę skomentował również prezes Spółki, który powiedział:

Na Allegro mamy już najlepszy i najbardziej konkurencyjny wybór ofert w regionie. Przygotowujemy też wiele wersji językowych naszej platformy i narzędzia wsparcia w prowadzeniu sprzedaży na rynkach zagranicznych. Po połączeniu z Grupą Mall nasza pozycja w Polsce, Czechach, Słowacji, Słowenii, Węgrzech i Chorwacji, czyli na rynku detalicznym o wartości ponad 1,1 bln PLN obejmującym ponad 70 mln konsumentów, pozwoli nam stworzyć silny, międzynarodowy zespół w obszarach technologii, e-commerce i logistyki.

Euforia na akcjach Allegro:

Inwestorzy odebrali informację o przejęciu bardzo pozytywnie. Akcje spółki zareagowały euforycznie. W piątek rano kurs Allegro rośnie ponad 8 proc., a pojedyncza akcja jest aktualnie wyceniana na 48,08 zł.

Inwestorzy odebrali informację o przejęciu bardzo pozytywnie. Akcje spółki zareagowały euforycznie. W piątek rano kurs Allegro rośnie ponad 8 proc., a pojedyncza akcja jest aktualnie wyceniana na 48,08 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wydobycie ropy

OPEC+ utrzyma obecny plan wydobycia ropy, pomimo nacisków USA

kryptowaluta nazwana imieniem elona muska rosnie w zaskakujacym tempie

Kryptowaluta nazwana imieniem Elona Muska rośnie ponad 4000% w październiku