EFE/Justin Lane
w , , ,

Amerykański rynek bez optymizmu. Nie będzie ponownego zamknięcia gospodarki

Fot: EFE/Justin Lane

Kontrakty terminowe na akcjach spadły w poniedziałek rano. Jak opisuje CNBC.com, takie zachowanie inwestorów wskazuje na strach przed drugą falą pandemii po otwarciu amerykańskiej gospodarki. Sytuacji w USA nie pomagają również zamieszki, które skutecznie ograniczyły funkcjonowanie niektórych sektorów usługowych.

Chart of the daily percent change in the Dow Jones Industrial Average over the past 10 trading days ending June 12, 2020

Kontrakty terminowe na akcje Dow Jones Industrial Average straciły 624 punkty, czyli 2,5%. Ten ruch oznaczał stratę około 690 punktów na otwarciu. Kontrakty futures na S&P 500 spadły o 2,2%. Kontrakty futures na Nasdaq100 spadły o 1,7%.

Carnival, Royal Caribbean straciły ponad 5%. United Airlines straciło 6% w transakcjach przed otwarciem rynku.

Inwestorzy wycofują swój kapitał w obawie przed kolejnym uderzeniem COVID-19 w światowe gospodarki. Część poluje na lepsze ceny w kolejnych dołkach.

Dow i S&P 500 straciły w zeszłym tygodniu odpowiednio 5,5% i 4,7%, podczas gdy Nasdaq stracił 2,3%.

Ed Yardeni z Yardeni Research: – Rynek musi ochłonąć. Emocje bardzo szybko zmieniły się w bycze nastawienie, z paniki do euforii cienka linia. Chwilę przed otwarciem rynków pojawia się poważna obawa – wyniki mogą być nieoptymalne – ludzie zachowują się jakby zapomnieli o pandemii co zwiększa ryzyko powrotu obostrzeń.

Stany, które się otwierają (Alabama, Kalifornia, Floryda i Karolina Północna) odnotowują wzrost liczby nowych przypadków COVID-19 dziennie. Teksas i Karolina Północna w soboty zanotowały rekordową ilość osób hospitalizowanych.

Andrew Cuomo, gubernator stanu Nowy Jork, ostrzegł nowojorczyków przed wywołaniem drugiej fali koronaawirusa. Wspomniał, że w niedzielę napłynęło ponad 25 tysięcy skarg na firmy, które łamią zasady stopniowego otwierania gospodarki. Grozi, że przedsiębiorcy, restauracje, bary mogą stracić koncesje w ramach kary.

106567369 1591992477696 20200612 Making up lost ground

Sekretarz skarbu Steven Mnuchin powiedział w czwartek na antenie CNBC, że zamknięcie gospodarki po raz drugi, aby spowolnić COVID-19, nie jest realną opcją, ponieważ „wyrządzi więcej szkód”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bruksela o prawach obywatelskich i wypowiedzi Dudy.

Bruksela o słowach Dudy: Każdy człowiek jest równy

Kaszmir: 3 indyjskich żołnierzy zginęło w starciu ze służbami Chin

Kaszmir: 3 indyjskich żołnierzy zginęło w starciu ze służbami Chin