w ,

Polski Ład: Rzecznik rządu o niższych pensjach nauczycieli – będzie wyrównanie

We wtorek 4 stycznia całą Polskę obiegły zdjęcia i wpisy pedagogów, których pensje spadły o nawet kilkaset złotych, narzekały również inne grupy zawodowe. Co ciekawe, resort edukacji stwierdził, że to wprowadzanie opinii publicznej w błąd, a sam rzecznik rządu zapowiedział rekompensaty i wyrównanie płac.

Wyrównanie płac nauczycieli

Jak powiedział w środę rzecznik rządu – „ze względu na pewne rozliczenia podatkowe doszło w niektórych miejscach, jeżeli chodzi w szczególności o nauczycieli, do złego naliczenia podatku i siłą rzeczy te osoby otrzymają jego wyrównanie”.

Piotr Müller, rzecznik rządu, potwierdził jednak w środę fakt, że niektórzy pedagodzy otrzymali mniejsze pensje.

– Jednym z powodów, dla których w niektórych miejscach mogło dojść do złego naliczenia, jest faktycznie błąd księgowego czy kadrowego, jeżeli chodzi o naliczenie z poziomu PIT-2.

Przemysław Czarnek mówił, że to dezinformacja

Rzecznik rządu potwierdza, Ministerstwo Edukacji i Nauki zaprzecza. We wtorek, tuż po tym jak informacja o mniejszych płacach obiegła Polskę, mogliśmy usłyszeć od ministra Czarnka, że negatywny wpływ dotyczący Polskiego ładu na wynagrodzenie nauczycieli to dezinformacja. W środę jednak ta informacja została potwierdzona przez rzecznika rządu.


Zobacz także: RPP podniosła stopy procentowe czwarty raz z rzędu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

chiny cyfrowy juan

Chiny uruchamiają portfel do obsługi swojej cyfrowej waluty

kryptowaluty w 2022 roku

Kryptowaluty: Najważniejsze wydarzenia 2021 r. i czego spodziewać się w 2022 r.?