w ,

Biedronka i Glovo na ostrzu Państwowej Inspekcji Pracy

Fot: unplash

Wymyk Biedronki przed zakazem handlu w niedzielę przysporzył firmie niemało kłopotów. Współpraca z Glovo przy rozwożeniu niedzielnych zakupów zainteresowała handlową „Solidarność”, która poinformowała Państwową Inspekcję Pracy.

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę przewiduje, że działać mogą m.in. sklepy i platformy internetowe. Związkowcy są jednak podejrzliwi, co do posiadania przez Biedronkę infrastruktury do tego typu sprzedaży.

Wprawdzie ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i inne dni daje możliwość funkcjonowania handlu w sklepach internetowych i na platformach internetowych, jednak z naszych informacji wynika, że Biedronka nie posiada sklepów wyłącznie internetowych – komentuje Alfred Bujara, szef sekcji handlowej NSZZ „Solidarność”.

fot. flickr.com
fot. flickr.com

Według związkowców Biedronka wykracza również poza zakres czynności przewidzianych w tzw. tarczy antykryzysowej. Ustawa dopuszcza m.in. niedzielne rozładowywanie towaru pierwszej potrzeby, jego przyjmowanie i ekspozycję, ale zdaniem działaczy Biedronka nagina przepisy.

Czynności związane z pakowaniem towarów do sprzedaży internetowej nie mieszczą się jednak w tym zakresie. Będziemy uważnie monitorować sytuację – zapowiada Bujara.

Proces realizacji zakupów online będzie realizowany w podobny sposób jak u innych sprzedawców oferujących zakupy online w niedziele, w oparciu o precyzyjne reguły prawne

– czytamy w oświadczeniu Biedronki.

Prace kontrolne ruszą dopiero kiedy minie zagrożenie epidemiologiczne.

Źródło: Wirtualna Polska

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chiński prawnik skrytykował politykę rządu. Zniknął

Chiński prawnik skrytykował politykę rządu. Zniknął

Nauczyciele do wideł?

Wejdą ceny maksymalne? Minister zlecił kontrolę