w

CD Projekt ofiarą cyberataku. Hakerzy chcą okupu!

CD Projekt z poważnymi problemami. Firma wydała komunikat.

CD Projekt RED wydał właśnie ważne ogłoszenie. W oficjalnej wiadomości zespół potwierdza, że został ofiarą cyberataku. Przedsiębiorstwo stawia sprawę jasno – nie będzie żadnych negocjacji z hakerami. Została również ujawniona wiadomość, którą dostali od hakerów.

CD Projekt

Hakerzy włamali się na serwery.

Witaj CD Projekt! Zostaliście epicko wrobieni! Z waszych serwerów zgraliśmy pełne kopie Cyberpunk 2077, Wiedźmina 3, Gwenta oraz niewydanej wersji Wiedźmina 3! Poza tym zgraliśmy dokumenty związane z księgowością, administracją, prawem, zasobami ludzkimi i relacjami inwestorskimi. Poza tym zaszyfrowaliśmy wszystkie wasze serwery, chociaż rozumiemy, że prawdopodobnie odzyskacie wszystko z kopii zapasowych. Jeśli się nie dogadamy, to wasze kody źródłowe trafią do sieci lub zostaną sprzedane, a dokumenty zostaną wysłane do dziennikarzy. Wasza reputacja spłynie razem z odchodami i ludzie przekonają się, jak gównianie funkcjonuje wasza firma. Inwestorzy stracą do was zaufanie, a wasz kurs spadnie jeszcze bardziej. Macie 48 godzin na skontaktowanie się z nami.

  • CD Projekt zapewnia, że nie zamierza negocjować z hakerami, nawet jeśli miałoby to doprowadzić do wycieku poufnych informacji. Firma zapewniła, że podejmuje wymagane kroki, aby złagodzić ewentualne skutki tych wydarzeń.
  • Z aktualnych informacji wynika, że hakerzy nie zdobyli danych klientów CD Projekt. Polski deweloper skontaktował się też z odpowiednimi służbami, w tym z policją oraz Urzędem Ochrony Danych Osobowych.

Firma cały czas pracuje nad incydentem. Kurs akcji zareagował na informację spadkiem – 3,5% o godzinie 11:24.

3 komentarze

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koronawirus w Niemczech. Obawiają się trzeciej fali.

Koronawirus w Niemczech. Obawiają się trzeciej fali.

Emeryturki nie będzie? Wywiad z głównym ekonomistą PFR

Emeryturki nie będzie? Wywiad z głównym ekonomistą PFR