w ,

Ceny węgla OSZALAŁY! Ceny akcji JSW notują ogromne wzrosty!

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego materiału z cyklu „Longterm Show”, który realizujemy na kanale VETO.MEDIA.

W dzisiejszym odcinku rozmawiamy o szalejących cenach węgla, korekcie na kryptowalutach i aktualnej sytuacji na rynku pracy w USA. Wspominamy również o zaplanowanym na 21 września webinarze, który poprowadzi Zbyszek „Szejk” Nowaczyk.

Link do webinaru: https://register.gotowebinar.com/register/8725015510554183692

JSW, CENY WĘGLA:

Pierwszym tematem, który omówiliśmy były surowce, głównie ceny węgla. Beneficjentem tego ruchu jest m.in. JSW, które w ostatnim miesiącu zanotowało ogromne wzrosty. Warto również podkreślić, że na tej spółce ciąży cały czas duża pozycja krótka, prowadzona przez  Numeric Investors LLC. Aż 1,29% całej kapitalizacji spółki to pozycja krótka tego funduszu.

W obecnych czasach panuje moda na „wyciskanie shortów”, więc jest duża szansa, że możemy doczekać się jeszcze ciekawych ruchów.

Ceny węgla rosną w bardzo szybkim tempie. Beneficjentem tego ruchu jest m.in. JSW, które w ostatnim miesiącu zanotowało ogromne wzrosty. Warto również podkreślić, że na tej spółce ciąży cały czas duża pozycja krótka, prowadzona przez  Numeric Investors LLC. Aż 1,29% całej kapitalizacji spółki to pozycja krótka tego funduszu.
JSW reaguje na ceny węgla.

BITCOIN I KRYPTOWALUTY:

Drugim, poruszonym przez nas tematem był „jednodniowy krach” na kryptowalutach. Co ciekawe, całość zbiegła się z celebrytami, którzy masowo inwestowali w cyfrowe aktywa. Mogliśmy usłyszeć m.in. o tym, że jeden z lepszych koszykarzy na świecie (Stephen Curry) kupił bitcoina. Tego typu sytuacje są zawsze dobrym sygnałem ostrzegawczym.

RYNEK PRACY W USA:

Dane z amerykańskiego rynku pracy ewidentnie nie sprzyjają. Statystyki o nowo powstałych miejscach pracy są dużo gorsze od oczekiwań. Gospodarka daje nam sygnały hamowania. Być może spotka nas łagodna recesja. Następne miesiące mogą być bardzo ciekawe.


Zobacz także: Jak inwestować w złoto? 3 tanie monety, które możesz kupować zamiast 1 uncji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie stopy procentowe, a pensje poszły w górę. Duże podwyżki dla członków RPP

Inflacja w Polsce rośnie, a członkowie RPP podnoszą sobie pensje

Czesi tracą kontrolę nad inflacją. Poziomy najwyższe od 2008 roku!

Czesi tracą kontrolę nad inflacją. Poziomy najwyższe od 2008 roku!