w

Chiny banują kryptowaluty! Bitcoin szybuje w dół!

Ceny kryptowalut spadają w bardzo szybkim tempie. Elon Musk, odrzucenie bitcoina, ekologia, ale informacja, która przyczyniła się do jeszcze większych spadków, pochodzi z Chin.

Jak informuje Reuters, Chiny zakazały instytucjom finansowym i firmom płatniczym świadczenia usług związanych z transakcjami kryptowalutowymi. Ostrzegły także inwestorów przed spekulacyjnym handlem kryptowalutami. Aktualna cena bitcoina oscyluje wokół 37 tysięcy dolarów.

  • Chiński rząd nie zabronił ludziom korzystać z kryptowalut, jednak instytucje państwowe oraz prywatne nie mogą proponować transakcji, ani oszczędzania w tej formie finansowania.

Obecna wartość Bitcoina to około 37 tysięcy dolarów, podczas gdy jeszcze siedem dni temu cena oscylowała w okolicach 55 tysięcy dolarów. To znaczy, spadek około 41% od szczytu. Kapitalizacja Bitcoina spadła do 712 miliardów dolarów – co oznacza, że z giełdy „wyparowało ponad 500 miliardów dolarów”.

image 49
Wykres ceny Bitcoina. Źródło: Coinmarketcap

Reuters przekazuje, że:

Zgodnie z zakazem, takie instytucje, w tym banki i kanały płatności online, nie mogą oferować klientom żadnych usług związanych z kryptowalutami, takich jak rejestracja, handel, rozliczenia i rozrachunki, trzy organy branżowe powiedziały we wspólnym oświadczeniu we wtorek.

Z kolei w oświadczeniu Chiny przekazały, że:

Ostatnio ceny walut kryptowalut gwałtownie wzrosły i gwałtownie spadły, a spekulacyjny handel kryptowalutami odbił się, poważnie naruszając bezpieczeństwo własności ludzi i zakłócając normalny porządek gospodarczy i finansowy.

ZOBACZ TAKŻE: InPost podaje świetne wyniki za I kwartał. Wzrost przychodów o 93 procent!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Utrzymujący się od sześciu tygodni rajd złota nadal trwa; w ostatnich dniach metal ten zdołał pokonać kilka kluczowych poziomów, w szczególności dwustudniową średnią ruchomą oraz linię trendu spadkowego z poziomu maksimum z sierpnia 2020 r.

Wybicie złota i srebra efektem oddziaływania wielu czynników

Eurostat: Inflacja w Polsce powyżej 5%! Ceny rosną najszybciej od 20 lat

Eurostat: Inflacja w Polsce powyżej 5%! Ceny rosną najszybciej od 20 lat