w

Chiny znowu chcą zbanować kryptowaluty. Który to już raz?

Chiny chcą zbanować kryptowaluty:

Ludowy Bank Chin oficjalnie ogłosił 24 września zestaw nowych środków mających na celu zwalczanie adopcji kryptowalut w Chinach.

  • Ludowy Bank Chin ogłosił, że wszystkie transakcje związane z kryptowalutami są nielegalne i mają być zakazane. To silny sygnał, że jest zdecydowany rozprawić się z branżą – pisze Bloomberg.

„Wszystkie kryptowaluty, w tym Bitcoin i Tether, nie są walutą fiducjarną i nie mogą być wprowadzane do obrotu na rynku” – czytamy w komunikacie banku centralnego Chin.

10 chińskich organów państwowych, w tym PBoC, Cyberspace Administration of China i Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego, ustanowiło „mechanizm koordynacyjny”, aby uniemożliwić inwestorom udział w jakichkolwiek transakcjach kryptowalutowych.

Wen Xinxiang, dyrektor departamentu płatności i rozliczeń w Ludowym Banku Chin, wyraził obawy związane z rosnącą popularnością kryptowalut i stablecoinów, wzywając do podjęcia większej liczby środków, aby tradycyjny system finansowy mógł konkurować z branżą.

Ban kryptowalut… po raz 20242?

Cały ten zabieg jest starą sztuczką stosowaną przez Chińczyków… który to już raz słyszymy o banowaniu kryptowalut? Ciężko zliczyć. Mimo wszystko, rynek na tego typu wieści reaguje dosyć mocno.

Cały ten zabieg jest starą sztuczką stosowaną przez Chińczyków... który to już raz słyszymy o banowaniu kryptowalut? Ciężko zliczyć. Mimo wszystko, rynek na tego typu wieści reaguje dosyć mocno.

Zobacz także: Jak inwestować w złoto? 3 tanie monety, które możesz kupować zamiast 1 uncji


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamieszki w Australii: W Melbourne trwają masowe protesty przeciwko zamknięciu gospodarki

Zamieszki w Australii: W Melbourne trwają masowe protesty przeciwko zamknięciu gospodarki

Będą podwyżki dla służb. O ile więcej zarobią mundurowi?

Będą podwyżki dla służb. O ile więcej zarobią mundurowi?