Źródło: ABW
w

Czy Gala High League 7 zostanie odwołana? MSWiA blokuje konta Federacji High League!

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) na wniosek Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW) zawiesiło finansowanie spółki High League. MSWiA szczegółowo zanalizowało udziałowców spółki, a przeważająca większość udziałów okazała się należeć do obywateli Rosji, związanych z przywódcą Czeczenii i oskarżonym o zbrodnie wojenne, Ramzanem Kadyrowem.

High League, federacja MMA, została założona w styczniu 2021 roku na fali popularności walk freak fightowych, propagowanych przez organizację FAME MMA. W ciągu ponad dwóch lat federacja zorganizowała sześć gal z udziałem takich postaci jak raper Malik Montana, Ewa Brodnicka, Piotr „Bonus BGC” Witczak, Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski, Artur Szpilka i Marcin Najman. Następna gala High League 7 była zaplanowana na 17 czerwca.

Teraz jednak organizacja gali jest niepewna, po tym jak MSWiA zdecydowało o interwencji przeciwko High League. Resort opublikował oświadczenie informujące o:

„zawieszeniu środków finansowych i zasobów gospodarczych, w odniesieniu do działań podważających integralność terytorialną, suwerenność i niezależność Ukrainy lub zagrożeń dla tych wartości; zakazie dostarczania jakichkolwiek środków finansowych lub zasobów gospodarczych podmiotowi, bezpośrednio lub pośrednio”. Takie działania mogą istotnie ograniczyć funkcjonowanie organizacji i wpłynąć na jej dalsze decyzje. Zwłaszcza że decyzja MSWiA zawiera istotny zastrzeżenie, że od niej „nie służy wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy”.

MSWiA wytłumaczyło swoją decyzję wskazując na związki z Ramzanem Kadyrowem. „Beneficjentami rzeczywistymi tej spółki są m.in. obywatele Federacji Rosyjskiej pochodzenia czeczeńskiego: Khazhbi Edelbiew i jego siostra Diana Edelbiewa. Rodzina Edelbiew utrzymuje relacje z przywódcą Czeczenii – Ramzanem Kadyrowem” – podkreślono, dodając, że Kadyrow jest na listach sankcyjnych wielu krajów. Większość udziałów w High League należy do Edelbiewów.

Ministerstwo podkreśliło także, że oddziały specjalne Kadyrowa są zaangażowane w konflikt na Ukrainie i rekrutują żołnierzy poprzez kluby MMA.

„Zastosowanie środków ograniczających wobec podmiotu High League Bielski sp. komandytowo-akcyjna zablokuje możliwość czerpania korzyści z ich działalności przez osoby związane z reżimem Ramzana Kadyrowa, wspierającym agresję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę” – deklaruje ministerstwo.

Niejasna przyszłość gali High League 7 Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która wnioskowała o zawieszenie finansowania i zasobów gospodarczych High League, jest również zaangażowana w sprawę. „Jesteśmy zaskoczeni tą sytuacją. Analizujemy ją wraz z naszym działem prawnym. Prosimy o cierpliwość” – tak brzmiał krótki komunikat opublikowany przez High League w mediach społecznościowych.

Ta sytuacja wprowadza niepewność co do gali, która miała odbyć się 17 czerwca w Tauron Arenie w Krakowie. Tego dnia kibice mieli zobaczyć w oktagonie między innymi Marcin Najman, Jacek Murański oraz pojedynek Jakuba Flasa z Alberto Simao.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miliony loginow I hasel polakow wycieklo do sieci

Miliony Loginów i Haseł Polaków Wyciekło Do Sieci!

Debata Cezary Graf vs Trader21 Czy dowiemy sie kiedy kupowali akcje Gazpromu za dolary po 6 zl

Debata Cezary Graf vs Trader21: Czy dowiemy się kiedy kupowali akcje Gazpromu za dolary po 6 zł?