w

Duże problemy Binance w Wielkiej Brytanii. Giełda się wyniesie?

Financial Conduct Authority (FCA), organ regulacyjny w Wielkiej Brytanii, zakazał Binance, popularnej platformie wymiany kryptowalut, oferowania niektórych usług na terenie tego kraju.

  • Ostrzeżenie konsumenckie przygotowane przez FCA nie dotyczy konkretnej usługi, ale całej działalności Binance Group.

Głównym problemem okazały się cyfrowe tokeny akcji, które giełda wprowadziła w połowie kwietnia. Zgodnie z oficjalną wiadomością przygotowaną przez FCA: wszystkie podmioty z Grupy Binance nie mają żadnych licencji ani innych zgód na prowadzenie regulowanej działalności w Wielkiej Brytanii.

Oprócz poinformowania o firmach, które prowadzą działalność bez zezwolenia, regulator zalecił również inwestorom zachowanie ostrożności wobec reklam i usług, które obiecują ponadprzeciętne stopy zwrotu.

Całe zdarzenie następuje po dużej fali walk z kryptowalutami. W ostatnich miesiącach Chiny rozprawiły się również z tym sektorem. Kraj ograniczył działalność wydobywczą i powiedział głównym platformom płatniczym i kredytodawcom, że handel kryptowalutami nie będzie tolerowany.

Akcje giełdy kryptowalutowej Coinbase spadły, osiągając prawie najniższy poziom w historii zaledwie dwa miesiące po tym, jak platforma weszła na giełdę. Bitcoin skutecznie się obrania. W poniedziałek 28 czerwca możemy zaobserwować kolejne wybicie powyżej 34 tysięcy dolarów.

image 76
Wykres ceny Bitcoina: coinmarketcap
image 75

ŹRÓDŁO: CNN

Zobacz także: Socjalizm w USA: 51 procent młodych Amerykanów go popiera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Socjalizm w USA: 51 procent młodych Amerykanów go popiera

Socjalizm w USA: 51 procent młodych Amerykanów go popiera

Wirus Delta w RPA. Kraj wprowadza drakońskie obostrzenia

Wirus Delta w RPA. Kraj wprowadza drakońskie obostrzenia