w

Dyrektorka wyrzuca ucznia ze szkoły za brak maseczki. Zaświadczenie od lekarza nie pomogło

Uczeń wyrzucony ze szkoły za brak maseczki

Mamy czerwiec, większość gospodarki została ponownie otwarta. Restauracje pracują, siłownie wróciły… szkoły również. Jednym z obostrzeń, które zostały w przypadku szkolnictwa są obowiązkowe maseczki na przerwach i w częściach wspólnych. Momentami przynosi to sporo utrudnień i niedopowiedzeń. Tak też było w Cieszynie.

  • Dyrektor cieszyńskiego technikum postanowiła wyrzucić ucznia ze szkoły, pomimo, że następnego dnia w szkole miały odbywać się egzaminy. Nastolatek nie mógł tego dnia kontynuować swojej nauki.

„Poczekasz przed szkołą, jeżeli na korytarzu nie będzie żadnego ucznia to wprowadzę Cię bez maseczki (na egzamin – przyp. red)”

Kolejną sprawą był fakt posiadania przez ucznia zaświadczenia lekarskiego, które zostało kompletnie zdyskredytowane – dyrektor uważała, że jest ono nieważne. Uczeń powiedział, że każdy lekarz ma prawo wystawić tego typu dokument.

  • Uczeń posiadał zaświadczenie lekarskie, które teoretycznie miało mu umożliwiać chodzenie bez maski ze względu na przyczyny zdrowotne – papier wydał dentysta.

„Nie mój drogi, dentysta nie sprawdzi czy jesteś chory, czy upośledzony – odparła dyrektor”

Cała sprawa miała miejsce 8 czerwca, uczeń wziął rzeczy i opuścił szkołę – nie chciał założyć maseczki. Następnego dnia, o godzinie 10:30 pod szkołą odbył się spontaniczny protest, który zorganizować miała matka tego ucznia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

USA: Teksas zakazuje wymagania "paszportów szczepionkowych"

USA: Teksas zakazuje wymagania „paszportów szczepionkowych”

Sytuacja epidemiczna w Wielkiej Brytanii. Wzrost zakażeń, mimo dużego zaszczepienia społeczeństwa

Sytuacja epidemiczna w Wielkiej Brytanii. Wzrost zakażeń, mimo dużego zaszczepienia społeczeństwa