w

Elektrownia jądrowa ma działać już w 2033 roku… przynajmniej według rządu

Sprawa reaktora jądrowego w Polsce ciągnie się już od wielu lat. Wszyscy dobrze wiemy, że nasz kraj potrzebuje stosunkowo taniej i czystej energii, w długiej perspektywie jest to konieczne. Jednak w budowie tego typu elektrowni nie widać jeszcze żadnych postępów. Plany są dalece odległe.

Rok 2033 jest terminem oddania do użytku pierwszego reaktora jądrowego w Polsce

Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, we wtorkowym „Do Rzeczy” powiedział, że rok 2033, który ma być terminem oddania do użytku pierwszego reaktora jądrowego w Polsce, jest terminem trudnym, ale realnym.

Jak podkreśliła gazeta, w powszechnym odbiorze obecna ekipa rządząca nie radzi sobie z budową elektrowni jądrowych.

  • Naimski przyznał, że inwestycja jest opóźniona. – Tematem tym zajmował się rząd PO. Podjęliśmy ten temat w 2016 r. niejako w kontynuacji i mogę dzisiaj powiedzieć, że prace przygotowawcze są bardzo żmudne. Potrzebny jest raport środowiskowy, badania lokalizacyjne – tłumaczył.

Preferowana lokalizacja jest już wybrana

W ubiegłym tygodniu Spółka Polskie Elektrownie Jądrowe poinformowała również o wybraniu preferowanej lokalizacji na budowę atomu. Elektrownia ma powstać w gminie Choczewo (powiat wejherowski, woj. pomorskie). Jak podaje spółka – lokalizacja nazwana “Lubiatowo-Kopalino” została wybrana na podstawie dokładnych i szczegółowych badań środowiskowych.

  • Spółka będzie się teraz ubiegać o uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych, aktualnie wybrana lokalizacja nie jest jeszcze końcowym etapem.

Zobacz także: Znamy lokalizację polskiej elektrowni jądrowej. Są oficjalne informacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nowy lad chaos skladka zdrowotna pln

Składka zdrowotna od stycznia. Wątpliwości skarbówki wstrzymają wyliczenia na lata!

andrzej duda dodatek oslonowy min

Andrzej Duda podpisał ustawę. Dodatek osłonowy już niedługo!