w ,

Znamy lokalizację polskiej elektrowni jądrowej. Są oficjalne informacje

Spółka Polskie Elektrownie Jądrowe wskazała miejsce, w którym powstanie pierwsza elektrownia jądrowa. Lokalizacja została wybrana na podstawie prowadzonych od 2017 roku bardzo szczegółowych badań środowiskowych i lokalizacyjnych, które wykazały, że spełnia ona wszystkie wymagania środowiskowe stawiane tego typu obiektom i jest bezpieczna dla mieszkańców.

Elektrownia jądrowa powstanie w Nadmorskiej gminie Choczewo

Elektrownia powstanie w gminie Choczewo (powiat wejherowski, woj. pomorskie). Jak podaje spółka – lokalizacja nazwana „Lubiatowo-Kopalino” została wybrana na podstawie dokładnych i szczegółowych badań środowiskowych. Polskie Elektrownie Jądrowe będą się teraz ubiegać o uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych – dodano.

– Działamy zgodnie z planem i wybór lokalizacji jest tego potwierdzeniem. Polska potrzebuje energetyki jądrowej, a wybudowanie pierwszej elektrowni tego typu w Polsce jest istotne dla całego kraju zarówno pod kątem transformacji energetycznej, jak i bezpieczeństwa dostaw energii  – oceniła Anna Moskwa, Minister Klimatu i Środowiska.

lokalizacja polskiej elektrowni jądrowej
Źródło: Polskie Elektrownie Jądrowe

Druga rozpatrywana lokalizacja to Żarnowiec

Jak podano – drugą potencjalną lokalizacją jest Żarnowiec. Chodzi o to, że wybór preferowanej lokalizacji nie oznacza finalnej zgody na realizację inwestycji.

  • Polskie Elektrownie Jądrowe będą się teraz ubiegać o uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych dla umiejscowienia przyszłej elektrowni, w szczególności decyzji  o środowiskowych uwarunkowaniach oraz decyzji lokalizacyjnej.

Zobacz także: Będzie zerowy VAT na żywność? Jest zgoda Komisji Europejskiej

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź
  1. pomijając to ze 0bajtek musi zarobic bo to jego działa dlaczego nie przy granicy z panstwem X jak to inne kraje robią tylko na srodku polnocy PL WTF O_O

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

saxo bank podaz swieta

Saxo Bank: Jak ograniczenia podaży ukradły nam święta

400 zl na dziecko

ZUS rusza z nowym programem – 400 zł na dziecko