Elon Musk fot. Wikimedia Commons
w

Elon Musk: Zwróćcie ludziom wolność!

Znany z krytycznego stosunku do rządowych obostrzeń Musk opublikował na Twitterze dwa krótkie wpisy, w których wzywa do zwrócenia obywatelom wolności w dobie koronawirusa.

„UWOLNIJCIE AMERYKĘ” i „Zwróćcie ludziom wolność” – tak przedsiębiorca apelował do władz federalnych. Od początku pandemii zaznaczał, że wprowadzane obostrzenia są za mocne. Ponadto, swego czasu wprost bagatelizował samego wirusa i jeszcze w marcu prognozował, że pandemia minie w okolicach końcówki kwietnia.

Bazując na obecnych trendach, prawdopodobnie prawie zero nowych przypadków w USA do końca kwietnia – napisał na Twitterze 19 marca.

Co ciekawe, szef Tesli i SpaceX chwali politykę Teksasu. Otwarto tam już sklepy detaliczne, kina, centra handlowe i restauracje. W przysłowiowej knajpie na raz obsługiwane będzie 25 proc. standardowej klienteli, a na obszarach wiejskich – 50 proc.

Zobacz również: “Bez wolności wszystko jest niczym”. Protesty przeciwko obostrzeniom w centrum Berlina.

W Kaliforni obostrzenia obowiązują przynajmniej do 3 maja. Chodzą plotki, że Musk zapowiedział swoim pracownikom powrót do pracy już 29 kwietnia.

Źródło: Spider’s Web

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Do 2025 r. światowy rynek konopi wart 47 bilionów

  Do 2025 r. światowy rynek konopi wart 47 bilionów

  Dlaczego LEKARZE nie zarabiają tyle co LEWANDOWSKI

  Wolność w czasach zarazy – zarobki piłkarzy a sytuacja lekarzy