w

Emmanuel Macron: Planuję walczyć z islamskim separatyzmem.

Prezydent Francji Emmanuel Macron wygłosił przemówienie, w którym przedstawił swoją strategię walki z separatyzmem, piątek 2 października 2020 r. - Ludovic Marin/AP Photo
Prezydent Francji Emmanuel Macron wygłosił przemówienie, w którym przedstawił swoją strategię walki z separatyzmem, piątek 2 października 2020 r. – Ludovic Marin/AP Photo

W piątek 02.10.2020 prezydent Francji Emmanuel Macron przedstawił swój plan, aby zwalczyć wpływ obcego kapitału na działania islamistów w Francji.
Powiedział, że kraj zakończy system umożliwiający imamom szkolenie się za granicą i przejmie kontrolę nad finansowaniem religijnym.

„Cel szkolenia i promowania we Francji pokolenia imamów i intelektualistów, którzy bronią islamu w pełni zgodnego z wartościami Republiki, jest koniecznością”

Emmanuel Macron

Certyfikacja imamów w kraju zmieni się wraz z sformalizowaniem ich kształcenia przez Francuską Radę Religii Muzułmańskiej.

Gérald Darmanin, nowy minister spraw wewnętrznych Macrona, który obserwował podczas swojego wystąpienia, powiedział w zeszłym tygodniu, że Francja jest „w stanie wojny z islamskim terroryzmem”.

Gérald Darmanin minister spraw wewnętrznych "Francja jest w stanie wojny z islamskim terrorem"
Gérald Darmanin

Lewicowy członek Parlamentu Europejskiego Manin Aubry powiedział:

Macron stygmatyzuje muzułmanów i mówi o jednym podziale społecznym zamiast o wielu, które istnieją. Prezydent mówi o islamie obsesyjnie.
Piętnując muzułmanów, jest to jego jedyne rozwiązanie, aby spróbować ukryć jego katastrofalne zarządzanie kryzysem zdrowotnym i społecznym

Manon Aubry

Alexis Corbière, francuski deputowany z tej samej lewicowej partii La France Insoumise, powiedział:

Macron tylko mówi o radykalnym islamie, zamiast skupić się na rosnącej przepaści między bogatymi i biednymi, jak i również na innych różnicach społecznych. Decyzje Macrona wpływają na separatyzm w biedniejszych społecznościach.

Alexis Corbière

Z drugiej strony politycznej batalii – prawicowi politycy wypowiedzieli się jednogłośnie, że Macron nie posunął się jeszcze wystarczająco daleko.

Niewiele mocnych i odważnych środków… Odmowa zakazu noszenia zasłony towarzyszącej ludziom na szkolnej wycieczce jest błędem. Nic na temat imigracji

Eric Ciotti – Poseł Partii Republikanów

Wśród innych środków, które zostaną wprowadzone, znajduje się wymóg, aby dzieci od trzeciego roku życia chodziły do szkoły, z dużymi ograniczeniami dotyczącymi edukacji domowej.

Każdego miesiąca prefektury zamykają nielegalne szkoły, często administrowane przez religijnych ekstremistów

Emmanuel Macron

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    83d98c08 c27e 48ec a946 3a77365ed531

    Ministerstwo Obrony Azerbejdżanu: dorzuć się Nam do dronów bojowych

    John McAfee zatrzymany. Grozi mu ekstradycja do USA.