w , ,

Prezes Citadel twierdzi, że ethereum jest lepsze od bitcoina i może go zastąpić

Ethereum lepsze od bitcoina?

Ken Griffin – założyciel i dyrektor generalny międzynarodowego funduszu hedgingowego Citadel LLC – pozostaje sceptyczny wobec bitcoina i jego zastosowań. Wierzy, że inny projekt kryptowalutowy, taki jak Ethereum, stanie się najbardziej dominującym we wszechświecie cyfrowych aktywów.

Mimo wszystko, bitcoin cały czas poszerza swoje kręgi wpływu. Pierwsze ETF-y, masa wchodzących w niego instytucji i wiele innych. Coraz więcej osób uważa BTC za cyfrowe złoto, które wraz z upływem czasu skutecznie chroni nasz kapitał.


Zobacz także: Kolejny rajd bitcoina. Król kryptowalut zbliża się do rekordowego poziomu


  • Dodatkowo, we wrześniu, BTC stał się nawet legalnym środkiem płatniczym w Salwadorze.

Te wydarzenia odbiły się na cenie króla kryptowalut, która w ostatnich dniach bije kolejne rekordy:

image 186
Wykres ceny bitcoina: Coinmarketcap

Krytycy bitcoina:

Jednak największa kryptowaluta ma również grono krytyków. Jednym z nich jest dyrektor generalny Citadel – Ken Griffin. W ostatnim wywiadzie z Andrew Rossem Sorkinem z DealBook’s, stwierdził on, że bitcoin jest zbyt szkodliwy dla środowiska, ma niską prędkość transakcji i jest podatny na oszustwa.

Pamiętając o tych wadach, Ethereum lub inna kryptowaluta oparta na jego blockchainie, która miałaby mniejszy ślad energetyczny i niższe koszty transakcyjne, skradnie BTC dominację, dodał.

Mark Cuban, czyli miliarder i właściciel Dallas Mavericks również opowiedział się ostatnio za Ethereum. Według niego, początkujący w branży kryptowalut powinni wybrać ETH jako wybór inwestycyjny, ponieważ ma on największy potencjał wzrostu.

Griffin poruszył również temat rosnącej inflacji i kryzysu finansowego, który zaczął wstrząsać większością gospodarek. Wątpił, że kryptowaluty mogą rozwiązać te problemy monetarne, sugerując, że cyfrowy dolar może być bardziej korzystny w tej inicjatywie. Mimo to, wydaje się on wspierać blockchain, nazywając go „naprawdę interesującą technologią.

image 187
Wykres ceny Ethereum: Coinmarketcap

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wladimir putin zaatakuje ukraine

Stany Zjednoczone ostrzegają przed Rosją. „Inwazja na Ukrainę”

Białoruś grozi odcięciem dostaw gazu do Unii Europejskiej

Białoruś grozi odcięciem dostaw gazu do Unii Europejskiej