w ,

Facebook usunął oficjalny profil Konfederacji. Jaki jest powód?

W środę o godzinie 12:14 Janusz Cieszyński z KPRM powiedział, że Facebook zamierza usunąć fanpage Konfederacji na Facebooku. Kilka godzin później informacja się potwierdziła. Fanpage Konfederacji został ściągnięty z Facebooka. Profil miał 671 tys. obserwatorów.

janusz cieszynski

Facebook ściąga fanpage Konfederacji

Oficjalnym powodem ma być „złamanie regulaminu dot. informacji o COVID-19”. Chodzi o posty dotyczące pandemii koronawirusa, polityki lockdownów oraz szczepień przeciw COVID-19.


„Chcemy aby Facebook był miejscem gdzie ludzie mogą wyrażać swoje opinie, ale także czuć się bezpiecznie. Dlatego wprowadziliśmy Standardy społeczności, które określają jakiego rodzaju treści są dozwolone na naszych platformach i usuwamy wszystkie treści, które je naruszają. W zgodzie z tymi zasadami usunęliśmy stronę Konfederacji, która wielokrotnie naruszała Standardy społeczności, w szczególności dotyczące zasad walki z COVID-19 i środków ostrożności z tym związanych oraz mowy nienawiści” – głosi oświadczenie biura prasowego Meta, administratora Facebooka.

Partia oburzona doniesieniami

W internecie zawrzało. Posłowe partii są oburzeni całą sytuacją. Krzysztof Bosak powiedział, że „facebook takiej informacji nam nie przekazał”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kryptowaluty w 2022 roku

Kryptowaluty: Najważniejsze wydarzenia 2021 r. i czego spodziewać się w 2022 r.?

kazachstan

Kazachstan: protestujący obalili rząd. Wszystko z powodu rosnących cen